Неділя, 21 Липня, 2024

Цікаві архітектурні пам’ятки Хмельницького

Досить поширеним стереотипом є те, що місто Хмельницький обмежується лише ринком. Це не так, адже в нашому місті є чимало затишних, цікавих та захоплюючих місць, пам’яток архітектури, на які варто подивитися як містянам, так і гостям Хмельницького. Це ті місця, котрі характеризують місто, є його візитівкою. Детальніше про такі культурні осередки розповість Хмельницький Майбутнього.

Головні пам’ятки міста

Містяни, гості Хмельницького знають ключові пам’ятки: Скіфський Курган, музей Проскурівського Підпілля і славетний пам’ятник Богдану Хмельницькому. Звичайно, це візитівки міста, але на цьому краса міста Хмельницького аж ніяк не обмежується.

Пам’ятник Богдану Хмельницькому

В честь видатного українського гетьмана назване місто, котре носить гордо «ім’я батька» з 1954 року. Раніше місто називали Проскурів. В цьому місці відчувається велич та гордість, пам’ятник Богдану Хмельницькому є символом Хмельниччини.

Встановили пам’ятник гетьману 28 вересня 1993 року (500-річчя з дня заснування міста). Богдан Хмельницький сидить верхи на коні, у правій руці піднімає символ влади, тобто булаву, а у лівій тримає повід. Пам’ятник вилитий із бронзи.

Скіфський курган

Даний археологічний об’єкт розташований у мікрорайоні Виставка за адресою проспект Миру, 102. Серед всіх курганів, це єдиний, котрий вдалося зберегти. Його висота досягає двох метрів, а діаметр – близько 20 метрів. Активісти Хмельниччини на місці Скіфського кургана встановили дерев’яний хрест, адже поруч височіють нові багатоповерхівки. Це місце не зовсім схоже на історичну пам’ятку, але містяни і досі пам’ятають про скіфську могилу.

Варто відмітити, що на території планували побудувати 4 великі камені. Це мала б бути свого роду композиція (орієнтовна вартість 3 мільйона гривень), котра б вказувала на сторони світу. В планах міської ради було створення давнього посівного календаря.

Центр Хмельницького

Мова йде про майдан Незалежності, тобто про простору площу, котра розташована одразу перед обласною державною адміністрацією. В цьому осередку міста стоїть унікальний пам’ятник «Віра, Надія і Любов», встановлений в 2011 році (20-та річниця Незалежності України).

Це культурний центр міста, адже саме тут проходять масові заходи, чи святкування, ставлять новорічну ялинку. Містяни обожнюють прогулюватися майданом та робити яскраві світлини. Атмосфера, фонтан – все це лише сприяють цьому.

Костел Святої Анни

Він належить монахам-єзуїтам, котрі завжди відзначалися ревною службою католицькій церкві. На території костелу досі функціонує старовинне католицьке кладовище.

Центральний парк ім. І. Франка

Це найстаріший та найулюбленіший парк мешканців міста. В 1920 році передбачалося, що парк стане об’єктом культурно-спортивного спрямування. В парку імені Івана Франка розташовано кілька спортивних майданчиків та спортивна база «Авангард» (включає спортивні зали, школи та тир).

В парку також побудували кінотеатр та облаштували «алею письменників». Жителі Хмельниччини, проходячи повз неї, можуть побачити скульптури відомих літераторів. У вихідні дні в парку полюбляють збиратися книголюби, працює книжковий ринок.

Ключовою фігурою в парку є пам’ятник українському письменнику Івану Франку. Тобто цей парк є і книжковим, і спортивним осередком міста. Жителі Хмельницького полюбляють проводити вільний час з дітьми саме тут, адже окрім встановлених дитячий майданчиків, присутня розгалужена рекреаційна зона.

Парк ім. Михайла Чекмана

Це дивовижний парк, котрий є пам’яткою садово-паркового мистецтва, розташований на правому березі Бузького водосховища. Це масштабний, захоплюючий простір площею 140 га.

Містяни радять кожному відвідати хоча б раз цей парк, насолодитися романтикою місця, її атмосферою. В парку імені Михайла Чекмана розташовані спортивні та дитячі майданчики, невеликий зоопарк, літній театр. Саме в це місце полюбляють приходити на побачення, робити фотосесії та просто відпочивати на фоні природи.

Фонтан є окрасою парку, а поблизу розташовані «живі» зелені фігури звірів, котрих обожнюють діти. На одній з алей поповнення – унікальні дерев’яні скульптури. Кожна з них – особлива, несе якийсь зміст. Окрім цього в славетному парку є унікальні металеві фігури Миколи Мазура. Присутній металевий літак-гірка та іграшкові скульптури дракона, космонавта, котрі в майбутньому планують реставрувати.

А набережна біля парку облаштована таким чином, щоб містяни, гості Хмельницького могли пройтися, чи проїхатися на велосипеді по велодоріжкам.

Музей проскурівського підпілля

Розташований заклад в невеликій будівлі, в якій кожного року проводять святкові зустрічі, вітають ветеранів. Саме вони і ініціювали створення музею. Раніше, це був осередок партизанського руху. Це єдиний музей на Хмельниччині, котрий присвячений Другій світовій війні.

Містяни та гості Хмельницького можуть побачити в музеї фотографії тих часів та каски з дірками від пуль. Постійно музей поповнюється новими експонатами. Розташований музей за адресою вул. Шевченка, 3. Чимало екскурсій, маршрутів місцевого транспорту проходять біля даного місця.

Дендропарк «Поділля»

В мікрорайоні Виставка розташований заповідний дендропарк. Це місце, в якому містяни відпочивають тілом та душею. Рідкісні види рослин та квітів (12 форм, 174 види декоративних форм деревних рослин) вражають, Дендропарк поповнює заповідний фонд міста. Його площа сягає 30,5 га.

Сквер імені Тараса Шевченка

Це одна з визначних пам’яток міста. Тінисті алеї, доглянуті квітники створюють досить приємне враження. Площа скверу близько 5 гектарів, розташований пам’ятник Тарасу Шевченку, цікаві скульптури. Все це налаштовує на те, щоб насолодитися свіжим повітрям, зеленими насадженнями.

Важко перечислити всі пам’ятні місця Хмельницького, кожний містянин може доповнити цей перелік. Кожне з місць – особливе, адже є візитівкою міста. Хмельницький є цікавим та гарним містом, котре варто відвідати хоча б раз.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.