Четвер, 13 Червня, 2024

Чому у Хмельницькому вдруге відтермінували повний перехід на електронний квиток

У Хмельницькому з 1 травня планували повністю перейти на електронний квиток у громадському транспорті. Згодом перехід відтермінували на 1 червня. Однак дату запровадження безготівкового розрахунку у хмельницьких тролейбусах знову перенесли. Тепер планується запровадити е-квиток з 1 липня. У чому причина такого рішення, далі розповість khmelnytskyi-future.

У Хмельницькому знову відтермінували повний перехід на електронний квиток в громадському транспорті

У Хмельницькому вдруге відтерміновують повний перехід на електронний квиток. Нагадаємо, що безготівковий розрахунок у громадському транспорті міста планували запровадити ще з першого травня. Однак цього не сталося. Тоді запланували здійснити повний перехід на е-квиток з 1 червня. Але й цього разу запровадження електронного квитка довелося відтермінувати.

Заступник міського голови Микола Ваврищук розповів, що повністю перейти на е-квиток у хмельницьких тролейбусах планують з 1 липня. За його словами, вартість проїзду планують збільшити у червні, під час засідання виконавчого комітету. Микола Ваврищук каже, що разом з новими тарифами на проїзд буде запроваджено і мотивацію для купівлі е-квитка. Пасажири, які будуть розраховуватися готівкою за проїзд, будуть платити більше на одну гривню, ніж ті, хто користується е-квитком. За його словами, наразі майже 4 тисячі хмельничан вже придбали електронний квиток. Однак це досить мало. Його вартість становить 40 гривень. Про це повідомляє “Суспільне”.

До першого липня хмельничани зможуть розраховуватися готівкою за проїзд. Микола Ваврищук зазначає, що після 1 липня штрафуватимуть тих пасажирів, які не матимуть при собі електронної картки чи одноразового квитка. Штраф за неоплачений проїзд буде у двадцятикратному розмірі більший, ніж вартість самого проїзду. Наразі за тарифом 3,50 грн штраф складає 70 гривень.

Використання пластикової картки для оплати проїзду в громадському транспорті в часи пандемії є досить актуальним, адже це виключає безпосередній контакт пасажирів з грошима. Для того, щоб скористатися е-квитком, потрібно прикласти свою пластикову картку до валідатора. Далі на екрані пристрою з’явиться інформація про те, що транзакція пройшла успішно. Це досить легко, швидко, зручно та комфортно.

Але, як бачимо, хмельничани не дуже активно купують електронні квитки. Хтось звик оплачувати проїзд у громадському транспорті готівкою і до таких нововведень ставиться з недовірою та негативно. Дехто ще взагалі не знає про те, що у транспорті хочуть запровадити безготівковий розрахунок. Хтось планує придбати пластикову картку трохи згодом.

Контролери замість кондукторів

Микола Ваврищук пояснює, що вже з липня у хмельницьких тролейбусах не будуть працювати кондуктори. Замість них з’являться контролери. Тобто пасажири не зможуть оплатити проїзд готівкою. Контролери перевірятимуть, чи правильно використали пасажири свої електронні квитки. За допомогою спеціальних мобільних терміналів вони зчитуватимуть інформацію з пластикових карток пасажирів. Відповідна інформація виводитиметься на екран. Якщо пасажир провалідував свій е-квиток, то прилад засвітиться зеленим кольором, якщо ж ні, то червоним.

Головне фото – Сергій Аніськов

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.