Скільки ще буде тривати війна? Скільки ще буде зруйнованих будинків, вбитих українців. Відповідь на це питання ніхто не знає. Здається, що війна в Україні вічність, проте повномасштабне вторгнення триває лише 2 місяці. За цей період ми пережили стільки болю, відчаю, страху, як не переживали ніколи в житті. Мільйони українців були змушені покинути свої домівки та розпочати все з чистого аркушу. Понад 30 тисяч вимушених переселенців зупинилися у Хмельницькому. Це в основному, українці з Бучі, Гостомеля, Ірпеня, Маріуполя, Харькова тощо. Волонтери та небайдужі хмельничани намагаються допомогти переселенцям житлом, їжею, одягом. Сьогодні ми поговоримо про центр для переселенців у Хмельницькому де можна отримати безкоштовно одяг та навіть психологічну допомогу. Більше інформації читайте на сайті khmelnytskyi-future.com.ua.
За тиждень роботи центр відвідали понад тисячу переселенців
У Хмельницький щодня переїзджає близько тисячу українців з територій де йдуть бойові дії. Це помітно неозброєним оком, адже на вулицях обласного центру збільшилася кількість людей, автівок. У Хмельницький переїхали різні люди, з різним достатком, за різних обставин. Є такі, які не взяли з собою нічого крім одягу, в який були одягнені. Саме тому в місті був організований центр видачі одягу та взуття. Цей центр знаходиться на вулиці Подільській. До війни тут знаходилася виставкова зала, а сьогодні центр для біженців. Гуманітарна допомога приходить, як з України, так і за кордону.
Як інформує “Суспільне” переселенець Володимир родом з Лисичанська приїхав у Хмельницький у тому, що був одягнутий. Це всі його речі, тому знаходив собі одяг у пункті видачі. Також чоловік замовляв собі рюкзак і взуття. Волонтери знайшли і зателефонували Володимиру. Вимушений переселенець зазначає, що він офіційно зареєстрований та наразі шукає роботу. У рідному Лисичанську пан Володимир працював на желатиновому заводі. У нашому місті ця професія не актуальна, тому він поки без роботи.
Можна не лише знайти одяг, а психологічну підтримку
Також у центрі для переселенців можна поспілкуватися з психологом. За словами психологині Майї Чернової люди приходять розповісти, що в них накопилося та поплакати. Переселенці згадують про своїх рідних, які залишилися у зоні бойових дій, про те, що їм довелося пережити. Також сюди часто приходять батьки з дітьми. У закладі є ігровий куточок, де малеча полюбляє гратися. А ще діти можуть безкоштовно взяти одну іграшку.
Додамо, що аби взяти речі необхідно зареєструватися та мати з собою документи, які засвідчують особу.
Потрібно зазначити, що взяти безкоштовно одяг та взуття можуть не лише переселенці, а й хмельничани.
У Хмельницькому пункти видачі одягу для переселенців також знаходяться у філармонії, театрі Старицького, художній школі.