Четвер, 23 Травня, 2024

У центрі для переселенців можна отримати одяг та психологічну допомогу

Скільки ще буде тривати війна? Скільки ще буде зруйнованих будинків, вбитих українців. Відповідь на це питання ніхто не знає. Здається, що війна в Україні вічність, проте повномасштабне вторгнення триває лише 2 місяці. За цей період ми пережили стільки болю, відчаю, страху, як не переживали ніколи в житті. Мільйони українців були змушені покинути свої домівки та розпочати все з чистого аркушу. Понад 30 тисяч вимушених переселенців зупинилися у Хмельницькому. Це в основному, українці з Бучі, Гостомеля, Ірпеня, Маріуполя, Харькова тощо. Волонтери та небайдужі хмельничани намагаються допомогти переселенцям житлом, їжею, одягом. Сьогодні ми поговоримо про центр для переселенців у Хмельницькому де можна отримати безкоштовно одяг та навіть психологічну допомогу. Більше інформації читайте на сайті khmelnytskyi-future.com.ua.

За тиждень роботи центр відвідали понад тисячу переселенців

У Хмельницький щодня переїзджає близько тисячу українців з територій де йдуть бойові дії. Це помітно неозброєним оком, адже на вулицях обласного центру збільшилася кількість людей, автівок. У Хмельницький переїхали різні люди, з різним достатком, за різних обставин. Є такі, які не взяли з собою нічого крім одягу, в який були одягнені. Саме тому в місті був організований центр видачі одягу та взуття. Цей центр знаходиться на вулиці Подільській. До війни тут знаходилася виставкова зала, а сьогодні центр для біженців. Гуманітарна допомога приходить, як з України, так і за кордону.

Як інформує “Суспільне” переселенець Володимир родом з Лисичанська приїхав у Хмельницький у тому, що був одягнутий. Це всі його речі, тому знаходив собі одяг у пункті видачі. Також чоловік замовляв собі рюкзак і взуття. Волонтери знайшли і зателефонували Володимиру. Вимушений переселенець зазначає, що він офіційно зареєстрований та наразі шукає роботу. У рідному Лисичанську пан Володимир працював на желатиновому заводі. У нашому місті ця професія не актуальна, тому він поки без роботи. 

Можна не лише знайти одяг, а психологічну підтримку

Також у центрі для переселенців можна поспілкуватися з психологом. За словами психологині Майї Чернової люди приходять розповісти, що в них накопилося та поплакати. Переселенці згадують про своїх рідних, які залишилися у зоні бойових дій, про те, що їм довелося пережити. Також сюди часто приходять батьки з дітьми. У закладі є ігровий куточок, де малеча полюбляє гратися. А ще діти можуть безкоштовно взяти одну іграшку. 

Додамо, що аби взяти речі необхідно зареєструватися та мати з собою документи, які засвідчують особу. 

Потрібно зазначити, що взяти безкоштовно одяг та взуття можуть не лише переселенці, а й хмельничани. 

У Хмельницькому пункти видачі одягу для переселенців також знаходяться у філармонії, театрі Старицького, художній школі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.