Загалом, у місті Хмельницькому понад місяць було відносно тихо. Нас не обстрілювали,не було чутно вибухів. Але вночі 30 березня у обласному центрі було неспокійно. Окупанти випустили декілька ракет по місту Хмельницькому. Доки офіційні джерела мовчали хмельничани та деякі пабліки почали постити фото, відео та писати де було чутно вибухи. Цього категорично не можна робити під час війни. Сьогодні ми поговоримо про інформаційну гігієну. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Не допомагайте агресору
Влада та військові вкотре наголошують, що не потрібно викладати у соціальні мережі фотографії, відео обстрілів чи авіаударів. Також в жодному разі не вказувати адреси, геолокації. Цими діями ви лише допомагаєте ворогу, який ідентифікує місце удару та можуть скорегувати постріл в майбутньому. Відповідно це є небезпечним для життя. Крім цього, ваші дії можуть розцінюватися, як державна зрада. Також в’язниця загрожує тим хто буде знімати пересування або розміщення ЗСУ. За такий контент можна отримати від 8 до 15 років позбавлення волі.
Основні правила інформаційної гігієни
- Перевіряйте джерела. Під час війни деякі хмельничани активізували свою діяльність у соціальних мережах. Люди почали постити дуже багато інформації, яка часто є неперевіреною.
- Не панікуйте. Особливо не потрібно панікувати у різноманітних пабліках та соціальних мережах. Паніка — це ворог здорового глузду, тому намагайтеся не демонструвати панічні настрої публічно.
- Не сперечайтеся в коментарях. Не потрібно витрачати свої сили, емоції на людей. Якщо у вас є зайвий час, то можна доєднатися до Хмельницького інформаційного штабу, який веде боротьбу в інформаційному просторі.
- Емоції “на карантинні”. Під час війни дуже важко заспокоїтися. Інколи хочеться написати багато гнівних постів чи коментарів. Тому не варто писати в стані афекту.
- Лише офіційні джерела. Поширюйте у соціальних мережах лише новини з офіційних джерел. Тому що багато ЗМІ можуть публікувати неперевірену інформацію. Відповідно ви є розповсюджувачем фейків. А взагалі краще нічого не публікувати. Ваші друзі у соціальних мережах теж читають офіційні джерела, дивляться новини і т.п.
- Допомога. У місті Хмельницькому працює багато волонтерських організацій, які допомагають переселенця та ЗСУ. Проте є багато “волонтерів”, які хочуть заробити на війні. Тому рекомендуємо репостити пости про допомогу лише, якщо ви особисто знаєте людину, яка збирає кошти.
В Україні понад місяць триває повномасштабна війна. Проте війна триває і на інформаційному фронті. І тому необхідно бути дуже обережними та думати перед тим, як щось опублікувати. Сподіваємося, що місто Хмельницький більше не зазнає ракетних ударів, а наша Україна зовсім скоро здобуде перемогу.
Миру всім нам та терпіння!