Неділя, 19 Травня, 2024

Архітектура міста Кам’янець-Подільський

Квітка на камені зачаровує українців своїми пам’ятками архітектури. Кам’янець дивовижне місто в Хмельницькій області і його часто відвідують туристи з інших міст України. Тому нам дуже пощастило, що в ста кілометрів від обласного центру є така унікальне місцина. Сьогодні ми поговоримо про те, що можна подивитися у чудовому Кам’янці-Подільському. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.

Традиційна культурна програма

Туристи люблять Кам’янець-Подільський за особливу атмосферу цього міста, його енергетику, величну архітектуру. Гуляючи вулицями Кам’янця, отримуєш насолоду від будівель, унікальних споруд, красивих пейзажів. Пам’ятки архітектури, які варто побачити туристу:

  • Старий замок. Це візитна картка Кам’янця, адже всі хто приїжджає у це славне місто прямують до Старого замку. Він величний, могутній та надзвичайно цікавий. Перша згадка про замок датується 1374 роком. Старий замок плавно переходить у Новий замок і разом вони утворюють фортецю. Це знаменита пам’ятка фортифікаційного мистецтва Східної Європи, яка занесена до “7 Чудес України”.
  • Замковий міст. Без перебільшення це архітектурний пам’ятник національного значення, адже він є найстарішим мостом на території України.   Також це єдиний у світі міст, який не з’єднує два береги, а побудований за течією річки. 
  • Будинок духовної семінарії. Тут навчалися такі відомі особистості, як Михайло Достоєвський, Степан Руданський, Анатолій Свідницький та інші. Зараз у будівлі знаходиться музей. 
  • Міська ратуша. Вона налічує велику кількість приміщень. Перед ратушею або Будинком польського магістрату (інша назва) розташована “лобна площа” на якій розміщений “стовп ганьби” та місце страти. 
  • Дерев’яний храм. На окраїні міста збереглася  православна церква Проте це не звичайний храм. Він зроблений з дерева. Церккву називають перлиною української дерев’яної архітектури.
  • Подільські ворота. Виконували одночасно функції воріт, греблі та оборонної вежі. У мирний час дамба мала утримувати води річки, проте, як тільки містяни відчували небезпеку, вони відкривали шлюзи і вода заливала каньйон біля стін міста. Таким чином це була перешкода для нападників.
  • Церква Покрови Богородиці. Цей храм зачаровує своєю красою. Він знаходиться на найвищій точці одного з мікрорайонів міста. Церква збудована у 19 столітті.

Звичайно, це не всі пам’ятки архітектури міста, тому краще туди поїхати та глянути все на власні очі.

Прекрасна природа

А ще місто та навколишні села відомі своєю мальовничою природою. На території Кам’янця розташований ошатний парк, тому його любить відвідувати молодь, сім’ї з дітьми. А ще у регіоні протікає красива річка Дністер, тому подоляни часто приїжджають сюди на вікенд. 

Сподіваємося, вам сподобався наш матеріал і вам було цікаво читати. А ви були у Кам’янці-Подільському? Чи подобається вам це місто? Чекаємо на ваші коментарі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.