Четвер, 2 Травня, 2024

Додаток, що “роздягає” та візуальна історія: які застосунки розробили у Хмельницькому для розкриття потенціалу міста?

Чимало хмельничан не можуть прожити без смартфона і дня. Мешканці міста спілкуються з близькими, пишуть повідомлення, сидять у соціальних мережах, знімають фото й відео. А також знайомляться з рідним містом через мобільні додатки, які створені у Хмельницькому. Далі на khmelnytskyi-future.

Мобільний додаток, що “роздягає”

Програма міських ініціатив з відновлення архітектурних пам’яток “Оголені” створена аби допомогти хмельничанам та гостям міста побачити, якими могли б бути історичні будинки у серці Хмельницького, якби в їхню архітектуру кардинально не втручалися люди. У рамках проєкту було створено мобільний додаток, з допомогою якого, перебуваючи на вулиці Проскурівській, можна побачити, якими були будівлі розташовані з обох боків вулиці, коли їх щойно побудували, і якими вони могли б бути, якби люди, які отримали ці будинки у власність, не внесли у них свої корективи. У додатку є прототипи 37 будинків. Працює застосунок досить просто – наводиш камеру на будинок, а програма прибирає з нього все зайве. Причому йдеться не лише про рекламу та вивіски, а й про добудови, якими подекуди “прикрашали” споруди впродовж багатьох років. І навіть про дерева, які за багато років встигли вирости та затулити своїми кронами частину фасадів. У центрі міста розташовані QR-коди та написи “Оживи картину”. При наведенні мобільного телефону на цей код картина буде оживати. Можна буде побачити саму картину у форматі 3D. У процесі реалізації проєкту команда проводила постійні перемовини з представниками бізнесу, яким належать історичні споруди на вулиці Проскурівській, аби ті перейнялись духом збереження історичної спадщини міста та взяли участь у повернення вулиці її автентичного обличчя, наскільки це можливо. Аби відтворити хоча б у додатку первинний вигляд будівель на Проскурівській, було оброблено десятки, а то й сотні старих світлин, за допомогою яких намагалися створити картинку, деталізовану до дрібниць. 

Веб-додаток “Візуальна історія Хмельницького”

Під час використання додатка можна простежити, як змінювалось місто та розростались його межі. На візуалізації позначені усі історичні будівлі міста, історичні карти міста, а про пам’ятки історії та архітектури можна дізнатись із їх описів та переглянути фото. Загалом у додатку понад 2000 будівель і пам’яток. Творці застосунка вважають, що візуалізація може стати адвокаційним майданчиком для пам’яткоохоронного та краєзнавчого руху міста та дозволить як його мешканцям, так і гостям більше дізнатись про складну історію міста та уявити, який вигляд мав Хмельницький і як змінювався протягом останніх 200 років своєї історії. Цільовою аудиторією такого веб-додатку є насамперед жителі міста, у тому числі студенти, учні, які вивчають і досліджують історію, та гості, що подорожують Хмельницьким. Таке представлення історії легко сприймається учнями навчальних закладів. Інтерактивний веб-додаток розроблено Texty.org.ua у межах проєкту “Ініціатива з розвитку аналітичних центрів”. Веб-додаток повністю створений за грантові кошти міжнародних донорських організацій. Автори – Денис Губашов та Євгенія Дроздова. Додаток допомагає покращити вільний доступ до інформації міської ради. А також у ньому можна отримувати актуальну статистику та цікаву інформацію для дослідників історико-культурної спадщини міста.

Додатки, аби пізнати Хмельницький краще

“Khmelville”- це додаток-гід містом. Про історичні події Хмельницького у ньому розповідає відомий персонаж Хмельмен. Та контент додатку тривалий час не оновлювали, і проіснував він понад рік. “KhmelTravel” – цей додаток містить інформацію про туристичні маршрути містом та областю, місця розваг, готелі, заклади харчування, цікаві місця та історичні будівлі. Та з його використанням теж виникають труднощі у хмельничан. 

У Хмельницькому функціонують додатки для комфортного пересування містом

Додаток “MyCity” дозволяє дізнатися про заплановані заходи й відключенням комунальних послуг, а також перевірити стан звернення до Центру надання адміністративних послуг. Розробили додаток у комунальному підприємстві “Хмельницькінфоцентр”. При запуску мобільного застосунку відкривається карта Хмельницького на базі карт “Google”. На ній є позначки з інформацією про відключення комунальних послуг. При натисканні на позначку відкривається сторінка з інформацією. Вказано, де буде відключення, що саме відключатимуть, у який час та яка причина. Через “Кабінет мешканця” також можна подати електронну заяву на отримання довідки про склад сім’ї, замовити видачу копій рішень, витягів з прийнятих рішень міської ради та виконавчого комітету, довідки, копій, витягів стосовно стажу роботи, нарахування заробітної плати за час роботи на ліквідованих підприємствах, установах, організаціях та зареєструватись на електронну чергу у ЦНАП. Хмельницький став першим містом, яке оприлюднило свої набори відкритих даних у вигляді відкритих реєстрів у режимі реального часу. Для громадян портал забезпечує отримання актуальної інформації про місто, для бізнесу – дозволяє ефективніше оцінювати тенденції ринку, просувати товари та послуги, мати рівний доступ до об’єктів та ресурсів комунального майна. А для влади – це зручний ресурс для оприлюднення даних, який сприяє прийняттю ефективних рішень та покращенню комунікації. Також містяни можуть обрати, з якого комунального підприємства отримувати інформування: “Хмельницькводоканал”, “Хмельницьктеплокомуненерго” та “Південно-Західні тепломережі”. Існує можливість підписатися на розсилку електронною поштою. Для зручної оплати комунальних послуг у “МКП “Хмельницькводоканалі” створили особистий кабінет, в якому можна оплатити послуги, передати показники лічильника, дізнатися про стан заборгованості та переплату. Додаток повноцінно функціонує та має гарні відгуки від користувачів. 

Для комфортного руху громадським транспорт містяни користуються мобільними додатками “Rozklad.in.ua”, що дає інформацію про чіткий графік руху тролейбусів та “DozoR City”. Він дає інформацію про місце перебування транспортного засобу на маршруті. Тут можна простежити пересування тролейбусів та автобусів, а також побачити графік прибуття за кожною зупинкою. 

Застосунок “EasyWay громадський транспорт” — це карта з маршрутами громадського транспорту. Функціонал додатка дозволяє планувати поїздки по місту з пересадкою. “City Track – Маршрутки міста у твоєму смартфоні” – додаток має ті ж функції, що й “DozoR City”. Проте у програмі інший дизайн та подача інформації про прибуття транспорту. Додаток “Е-квиток. Щодня зручний” можна завантажити як через “App Store”, так і через “Google Play”. Його розробили аби дати можливість хмельничанам обирати найзручніший варіант поповнення картки для оплати проїзду у громадському транспорті. У новому мобільному додатку є повна історія користування е-квитком. Через нього картку можна поповнити максимум на 5 тисяч гривень. 

А от для зручного пошуку ліків для хмельничан створено мобільний додаток “Пошук ліків в аптеках. Лікарський довідник”. Тут можна ознайомитися з цінами на лікарські препарати, шукати найвигідніші пропозиції та отримувати знижки за бронювання. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.