Субота, 22 Червня, 2024

Яким буде Молодіжний парк у Хмельницькому

Хмельничанам презентували проміжні зображення-візуалізації проекту Парку Молодіжного. Що з’явиться на березі Південного Бугу, далі детальніше розповість про це khmelnytskyi-future.

Створення Молодіжного парку у Хмельницькому

Сім років тому громадський активіст Степан Кушнір запропонував створити у Хмельницькому чудове та затишне місце для відпочинку хмельничан на березі Південного Бугу. Це місце вирішили назвати Молодіжним парком. Однак наразі цю ідею ще не реалізували.

Важливий крок до втілення та облаштування Молодіжного парку у Хмельницькому відбувся у 2017 році. Саме тоді молоді творчі особистості розробили ескізи майбутнього Молодіжного парку. Нагадаємо, що три роки тому проект розробила громадська ініціатива «Proprostir» на основі результатів архітектурного воркшопу, в якому взяли участь двадцять молодих архітекторів з усієї України. Архітектори вивчили побажання та пропозиції хмельничан, а також дослідили територію біля Південного Бугу. Проект створений за ініціативи громадської організації «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» та за сприяння Хмельницької міської ради. Активісти «Proprostir» Дмитро Райфшнайдер, Олена Джула-Райфшнайдер, Ірен та Максим Кухарі презентували хмельничанам концепцію Молодіжного парку під час фестивалю «Green Fest», який відбувся у 2017 році.

Затвердження земельних ділянок

Нагадаємо, що два роки тому Парк Молодіжний отримав офіційний статус. У Держгеокадастрі та Держводгоспі затвердили дві зелені ділянки неподалік міського пляжу площею майже чотири гектари з кадастровими номерами. Невдовзі територія правого берега Південного Бугу стане сучасною, комфортною та відповідатиме світовим зразкам. Територія біля Південного Бугу є дуже перспективною. Тут є всі передумови для створення сучасного простору: рельєф парку, розташування, доступність. Молодіжний парк повинен стати чудовим місцем для проведення різноманітних цікавих заходів, семінарів, фестивалів та улюбленим місцем відпочинку хмельничан.

Концепція Молодіжного парку

На своїй сторінці у соцмережі rd architectural group представила хмельничанам проміжні зображення-візуалізації проекту Парку Молодіжного. Усіх бажаючих просять написати свої побажання та конструктивну критику щодо реалізації проекту.

Минуло три роки після презентації концепції Молодіжного парку. Ці ідеї полягали в тому, щоб зробити Молодіжний парк дуже яскравим та насиченим. Наразі спостерігається, що на території парку вирує життя, хмельничани часто збираються на пікніки, грають у рухливі ігри, переглядають кінофільми під відкритим небом, активно проводять час на свіжому повітрі.

Зонування від вулиці Степана Бандери:

  1. Активна вхідна (урбаністична) зона;
  2. Центральна зона транзитів і майданчиків
  3. Дальня вільна зона

Вхідна зона, після розширеної автостоянки, спрямована на те, щоб створити віддалене від житлових будинків місце для усіх, хто полюбляє активний відпочинок. В цій же ж зоні розміщується встановлений нещодавно громадський туалет.

Від входу розпочинається головна алея Молодіжного парку. Вона спрямовується до найбільш віддаленої точки парку. Таким чином, головна алея розмежовує парк від пляжу. Вздовж алеї планують встановити зручні лавочки, лежаки та облаштувати якісне освітлення. Це створюватиме умови для комфортного та приємного відпочинку.

Після цього розпочинаються транзитні доріжки. Вони прокладені на основі існуючих шляхів, а між ними влаштовано кілька майданчиків: дитячий, волейбольний, ворк-аут.

На іншій половині Молодіжного парку будуть чисті галявини між великими деревами (існуючими і новими). Архітектори пропонують облаштувати геопластинні тераси. Це місце можна буде використовувати для міні-сцен.
Вкінці парку буде знаходитися консольний оглядовий майданчик, з якого відкриватиметься неймовірний краєвид на водосховище, острів і місто Хмельницький.

Схема генерального плану

Головна мета облаштування Молодіжного парку полягає в тому, щоб зберегти унікальний ландшафт і тільки підкреслити його сильні сторони. Також архітектори прагнуть створити плавний перехід від міського простору біля вулиці Бандери до максимально природного в протилежній частині парку.

Схема дерев, що пропонуються до висадки

Зелені насадження у Молодіжному парку

Спеціально запрошений фахівець з Києва оцінив стан дерев на території Молодіжного парку. З’ясувалося, що одне дерево перебуває у дуже поганому стані і його потрібно зрізати. Ще декілька дерев також дуже пошкоджені і тому було вирішено їх також зрізати. Інші при сприятливих умовах і правильному догляді можуть жити іще кілька десятків років.

Пропонується висадити нові дерева різних порід, які стануть окрасою Молодіжного парку: дуби, граби, кілька таких же молодих верб. Також аріхекитори пропонують посадити павлонії, сосни і модрини (вздовж алей). Вони мають чудовий силует і не густу крону, тому не заважатимуть огляду із парку на водосховище і водночас творитимуть красивий силует парку. Вздовж проектованої вулиці та вулиці Бандери планується висадити платани.
Окрім дерев, на території Молодіжного парку будуть відновлені зелені зони, висіяні лугові трави, а також висаджені багаторічні кущі та трави. Відповідно до місцевих гідрологічних умов підбирали види дерев. Також враховувалась швидкість розростання дерев для поступового збільшення тінистих місць у Молодіжному парку.

Вхід в парк Молодіжний 
Автостоянка оточена схилами, засадженими ялівцем. Таким чином, автомобілі не акцентуватимуть на собі увагу.
Майданчик для катання на скейтах, роликах та велосипедах із шліфованого бетону.

Ворк-аут майданчик трішки змістили. Тут буде обладнання, яке підбирали разом із хмельницькими спортсменами.

Сад дощової води для збору дощової води із автостоянки і майданчика для катання на скейтах тощо.
Дитячий майданчик 

Планується, що на території Молодіжного парку буде розміщений сучасний дитячий майданчик. Він повинен стати зразковим для Хмельницького. При його створенні будуть використовуватися натуральні природні матеріали та пастельні кольори. Це спрямовано на те, щоб розвивати дитячу фантазію і творчий підхід в іграх. Хлопчики та дівчатка матимуть змогу весело та цікаво гратися на зручному та безпечному дитячому майданчику.

Пляжний волейбол

Із місцевою спільнотою гравців було проведено багато консультацій. У результаті вирішили залишити волейбольний майданчик там, де він є зараз. Планується лише покращити умови і зробити його більш комфортнішим.

Зелений амфітеатр в місці існуючого схилу

У зеленому амфітеатрі будуть влаштовувати невеличкі заходи. Тут матимуть змогу сидіти глядачі. Також є можливим теперішній формат: в зоні амфітеатру розташована сцена, а глядачі знаходяться на галявині.

Головна алея
Оглядовий майданчик

Для оглядового майданчика використали місце із найкрутішим схилом. Тут можна буде робити ефектні світлини і просто милуватися краєвидом.

Хмельничани радіють тому, що Хмельницький змінюється на краще і в нашому місті облаштують таке чудове місце для відпочинку. Мешканці міста з нетерпінням очікують на відкриття Молодіжного парку. Це стане прекрасним місцем для комфортного та приємного дозвілля просто неба.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.