П’ятниця, 14 Червня, 2024

В межах президентської програми “Здорова Україна” у Хмельницькому встановлять нові спортивні майданчики

В Україні продовжує діяти президентська програма “Здорова Україна” та проєкт “Активні парки – локації здорової України”. Він має на меті оздоровлення нації шляхом популяризації спорту та створення сприятливих умов для цього. Відповідно до нього у місті Хмельницькому, як і в інших українських містах, розпочалось створення спортивних майданчиків у парках та дворах. Далі на khmelnytskyi-future.

Сто “активних парків” вже функціонують у різних регіонах України, а ще шістсот майданчиків планують відкрити до кінця 2021 року. 

Якими будуть нові “активні парки”

Усі “активні парки” матимуть QR-коди, які допоможуть відвідувачам займатись спортом під керівництвом зіркових тренерів: естрадних співаків, акторів, спортсменів або Президента. Також можна обрати свій рівень складності занять. Очікується, що будуть розроблені програми різної складності за статтю, віком і категорій населення, зокрема для людей з інвалідністю.  

Крім того, майданчики для спортивних тренувань почнуть з’являтись не лише у парках, а й у дворах. До кінця 2022 року по Україні встановлять 10 тис. таких локацій.

Які майданчики будують у Хмельницькому 

У місті Хмельницькому триває будівництво та оновлення спортивних майданчиків біля шкіл. За словами мера міста Олександра Симчишина, планується побудувати понад 40 майданчиків, на що з міського бюджету виділили 7 млн гривень. 

Першим майданчиком, який відкрили цього року у Хмельницькому, став гімнастичний комплекс у мікрорайоні Дубово. Він розташувався на прибудинковій території будинку № 60 по вул. Козацькій. Також тут збудували дитячий майданчик, встановили лавки та урни, зробили доріжки по стежках, якими містяни щодня скорочують шлях додому. 

У вересні цього року новий спортивний майданчик розміром 22х44 метри встановили біля середньої школи №22 ім. Олега Ольжича. На це пішло 2 мільйони 187 тисяч гривень бюджетних коштів. Наразі триває оновлення футбольного поля на майданчику біля школи № 12 в мікрорайоні Раково. Зазначається, що майданчики можуть бути як з гумовим покриттям, так і з штучною травою. 

Чому спорт важливий для українців

Статистика свідчить, що 73% населення країни не займаються фізкультурою. І причиною цього є недоступність для людей тренувань на безкоштовних і сучасних спортивних майданчиках. За тривалістю життя Україна знаходиться на 115 місці у світі. 63 роки у чоловіків і 73 роки у жінок – це середня тривалість життя в Україні..

Президентська програма охоплює групи й категорії людей усіх вікових груп з метою залучення їх до фізкультури і спорту. Держава має сприяти зміцненню здоров’я нації, щоб захворюваність, яка виникає через нестачу руху, знижувалась. Якість та тривалість життя можуть покращитись через заняття спортом, відмітив керівник Офісу Президента Кирило Тимошенко.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.