В Україні продовжує діяти президентська програма “Здорова Україна” та проєкт “Активні парки – локації здорової України”. Він має на меті оздоровлення нації шляхом популяризації спорту та створення сприятливих умов для цього. Відповідно до нього у місті Хмельницькому, як і в інших українських містах, розпочалось створення спортивних майданчиків у парках та дворах. Далі на khmelnytskyi-future.
Сто “активних парків” вже функціонують у різних регіонах України, а ще шістсот майданчиків планують відкрити до кінця 2021 року.
Якими будуть нові “активні парки”
Усі “активні парки” матимуть QR-коди, які допоможуть відвідувачам займатись спортом під керівництвом зіркових тренерів: естрадних співаків, акторів, спортсменів або Президента. Також можна обрати свій рівень складності занять. Очікується, що будуть розроблені програми різної складності за статтю, віком і категорій населення, зокрема для людей з інвалідністю.
Крім того, майданчики для спортивних тренувань почнуть з’являтись не лише у парках, а й у дворах. До кінця 2022 року по Україні встановлять 10 тис. таких локацій.
Які майданчики будують у Хмельницькому
У місті Хмельницькому триває будівництво та оновлення спортивних майданчиків біля шкіл. За словами мера міста Олександра Симчишина, планується побудувати понад 40 майданчиків, на що з міського бюджету виділили 7 млн гривень.
Першим майданчиком, який відкрили цього року у Хмельницькому, став гімнастичний комплекс у мікрорайоні Дубово. Він розташувався на прибудинковій території будинку № 60 по вул. Козацькій. Також тут збудували дитячий майданчик, встановили лавки та урни, зробили доріжки по стежках, якими містяни щодня скорочують шлях додому.
У вересні цього року новий спортивний майданчик розміром 22х44 метри встановили біля середньої школи №22 ім. Олега Ольжича. На це пішло 2 мільйони 187 тисяч гривень бюджетних коштів. Наразі триває оновлення футбольного поля на майданчику біля школи № 12 в мікрорайоні Раково. Зазначається, що майданчики можуть бути як з гумовим покриттям, так і з штучною травою.
Чому спорт важливий для українців
Статистика свідчить, що 73% населення країни не займаються фізкультурою. І причиною цього є недоступність для людей тренувань на безкоштовних і сучасних спортивних майданчиках. За тривалістю життя Україна знаходиться на 115 місці у світі. 63 роки у чоловіків і 73 роки у жінок – це середня тривалість життя в Україні..
Президентська програма охоплює групи й категорії людей усіх вікових груп з метою залучення їх до фізкультури і спорту. Держава має сприяти зміцненню здоров’я нації, щоб захворюваність, яка виникає через нестачу руху, знижувалась. Якість та тривалість життя можуть покращитись через заняття спортом, відмітив керівник Офісу Президента Кирило Тимошенко.