Четвер, 13 Червня, 2024

Хмельницький – красиве місто зі своєю історією

Хмельницький — прекрасне місто, яке розташоване на березі річки Південний Буг. Місто невеличке, проте комфортне для життя. І у 2020 році за версією журналу “Форбс” Хмельницький був визнаний найкомфортнішим містом в Україні. Чим популярний обласний центр? Напевно, у більшості наше рідне місто асоціюються з найбільшим речовим ринком в країні. Проте, Хмельницький досить мальовниче та гарне містечко і у нас можна гарно провести час та подивитися на цікаві місця. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.

Найбільше пам’ятників Богдана Хмельницького

У 1954 році місто Проскурів переіменували на Хмельницький. На території нашої малої Батьківщини розташована найбільша кількість пам’ятників Богдана Хмельницького: на привокзальній площі, поблизу Прикордонної академія, біля Філармонії та Міжрегіональної академії управління персоналом. 

Також у місті є багато пам’яток архітектури. Зокрема, на Майдані Незалежності розташований ансамбль будівель. Особливе місце займає Будинок Рад де зараз знаходиться обласна державна адміністрація. На центральній вулиці міста Проскурівській також є унікальні будівлі, якими хочеться милуватися. Проте спеціалісти стверджують, що з кожним роком пам’ятки архітектури в обласному центрі становиться все менше. Адже влада не займається їхньою реконструкцією, не доглядає за ними належним чином. Історія зникає, а натомість з’являються багатоповерхівки та торгові центри.

Музеї та театри

В обласному центрі функціонує декілька музеїв: Хмельницькі обласні краєзнавчий і художні музеї, Музей підпілля, художній музей, музей-студія фотомистецтва. Саме тут подоляни та гості міста зможуть дізнатися багато цікавих фактів про Хмельницькій, розширити свій кругозір та познайомитися із культурною спадщиною краю. 

Для театралів та любителів культурного життя, пропонуємо відвідати філармонію, обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Старицького, театр ляльок, моно-театр “Кут”.

Прекрасна природа

Хмельницький має багато зелених насаджень, тому туристи люблять милуватися подільськими пейзажами. У нас є декілька діючих парки та скверів, які облаштовані для комфортного та безпечного дозвілля. Містяни полюбляють відпочивати у парку ім. М. Чекмана, парк “Заріччя”, дендропарку “Поділля”, ботанічному саду Хмельницького національного університету. Є також в обласному центрі красива набережна, яку кілька років тому реконструювали. 

Є багато пам’яток архітектури за межами Хмельницького. Якщо є можливість, то відвідайте Меджибіж, Старокостянтинів, Летичів, Сатанів,  Самчики, Кам’янець-Подільський тощо. 

Сподіваємося наш матеріал був для вас цікавим та пізнавальним. А де ви любите відпочивати у Хмельницькому? Чи змінилося місто за останні декілька років? Чекаємо на ваші коментарі. Нам важлива ваша думка.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.