Субота, 22 Червня, 2024

Старі двері Хмельницької музичної школи № 1 хочуть відреставрувати

Двоповерхова будівля музичної школи № 1 по Проскурівській є пам’яткою архітектури. Її старим дерев’яним дверям понад 100 років. Ці двері хочуть відреставрувати містянки Ольга Грибкова та Юлія Голотюк, які передали свій проєкт на бюджет участі. Далі на khmelnytskyi-future.

Проєкт реставрації

Проєкт під назвою “Історична пам’ятка, яку варто вберегти”, працівниці цієї музичної школи Юлія Голотюк та Ольга Грибкова, подали на бюджет участі. Його ідея полягає в реставрації автентичних дверей, яким у 2021 р. виповнюється 111 років, розповідає  МТРК “Місто”.

Думка про відновлення вигляду старовинних дверей виникла дуже давно, та лише цього року жінки зібралися з думками і за один місяць написали проект, розповіла Юлія Голотюк. 

Автори проєкту повідомили, що реставрація буде коштувати 149 тис. гривень. Двері потрібно демонтувати, шліфувати, відновити всі наявні візерунки, замінити скло та виготовити проєктно-кошторисну документацію. Якщо двері відреставрують і повернуть до автентичного вигляду, у Хмельницькому з’явиться нова локація для фотосесій. Юлія Голотюк вважає, що це залучить до міста туристів. Зараз Хмельницький стрімко росте, змінюється, забудовується. Хочеться зберегти у ньому частинку старовини.

Трохи історії 

Двері найстарішої в Хмельницькому музичної школи № 1 – одні з небагатьох, які треба зберегти, вважає краєзнавець Сергій Єсюнін. Будинок був зведений у 1910 році. В перші роки ХХ століття у ньому працював кінотеатр “Модерн”, де були величезні дзеркала та французький гобелен, а підлогу вкривала різнокольорова плитка. Потім приміщення зайняла проскурівська філія державного банка, а після війни перший поверх віддали під магазини. Музична школа розташувалась тут у 1975 році. Прикрашені художнім різьбленням двері збереглися до нашого часу. Вони пережили революцію, дві світові війни і сучасні нововведення, коли старі двері й вікна вибивали й ставили замість них нові. 

Цегляна будівля побудована в стилі модерн, для якого характерне цікаве оздоблення і криволінійні форми. Цей же стиль добре видно на вхідних дверях, прикрашених рослинним оздобленням у вигляді рослин та квітів. Нині вони виглядають не так яскраво через велику кількість шарів фарби, вважає Єсюнін та підкреслює необхідність реставрації дверей музичної школи. 

Як проголосувати за проєкт 

Підтримати проєкт можна на платформі електронної демократії Е-ДЕМ. Він розміщений під номером 63. До голосування комісія також допустила ще 41 проєкт. Одна людина, яка мешкає на території громади, може проголосувати за 5 креативних ідей. 

Як розповіла начальниця управління економіки Хмельницької міськради Оксана Новодон, проголосувати можна, використавши електронний підпис або id. Голосування триватиме з 16 по 30 листопада 2021 р. Про проєкти-переможці можна буде дізнатись після 8 грудня, коли визначать і затвердять їх перелік. Реалізація проєктів, на яку в бюджеті громади виділили 3 млн гривень, буде проходити протягом 2022 р. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.