Неділя, 19 Травня, 2024

Нову антивандальну зупинку встановлять в центрі Хмельницького

У самому центрі міста, по вулиці Соборній, прямо навпроти ЦНАПу (старий РАЦС) йде встановлення нової антивандальної зупинки громадського транспорту. Далі на khmelnytskyi-future.

Якою буде нова зупинка 

Стара зупинка, яка була встановлена тут два десятки років тому, вже демонтована. Її замінить нова сучасна споруда. Жодної копійки на це з бюджету міста не піде, лише гроші інвесторів, розповідає МТРК “Місто”.

Підрядником виступає ТОВ “Бігборд”, яке планує почати роботу на місці зупинки міського транспорту у наступному тижні. Як сказав представник компанії Володимир Смірнов, зупинки в місті будуть схожі на французькі: з покращеним захистом від дій вандалів, із загартованим склом, освітленням, гарним покриттям. Вони добре захищатимуть людей від дощу та вітру, сказав він. Володимир Смірнов додав, що до кінця року компанія має на меті встановити по місту ще 4 аналогічних зупинки. Тож, якщо погода не завадить, робітники встигнуть це зробити до нового року. 

Зупинка, яку встановлять навпроти старого РАЦСу, лише одна з 6, що будуть прикрасять місто замість старих споруд до кінці цього року. Її вартість оцінюють у 230 тис. гривень. 

Хмельничани з радістю сприйняли звістку про встановлення нової зупинки. Кажуть, годі нарікати на транспорт, повз це місце проходить багато тролейбусів і зупинка тут, звичайно ж, потрібна. Крім того, містянам дуже зручно, що вона розташована неподалік від продовольчого ринку.

Також будуть замінені зупинки громадського транспорту біля ЦУМу по Свободи, поблизу скверу Шевченка (в обох напрямках), по вул. Проскурівській біля Меморіального комплексу (як їхати з центру міста), коло Пенсійного фонду та готелю “Поділля”, сказав Юрій Смолінський, який виконує обов’язки начальника управління транспорту та зв’язку міськради. Він додав, що у центрі міста, в основному, зупинки вже оновлені. 

Та це не всі зупинки, які потребують заміни. Ще близько 50 зупинок у мікрорайонах Дальні Гречани, Ружична та Лезневе застаріли і мають бути оновлені. Кошти з бюджету міста планують виділити на це у 2022 р. 

Зупинка біля “Філармонії”

Нагадаємо, що не так давно проїжджу частину вулиці Кам’янецької в районі зупинки “Філармонія” розширили та створили заїзну кишеню протяжністю 70 м. Тут буде сучасна зупинка транспорту з двома павільйонами, камерами відеоспостереження та інформаційним табло з даними про рух транспорту. Її вимостили тактильною плиткою та обладнали пандусами. Крім того, тут встановили 4 LED-світильника.

Чому на нових зупинках є відеокамери

Камери відеоспостереження, які з’являються на нових зупинках громадського транспорту у Хмельницькому, встановлюють, щоб припинити вандальні дії. 

Так, не встигли мешканці мікрорайону Дубово порадіти новій зупинці по вул. Козацькій, як невстановлені особи розтрощили скло павільйону. Воно розлетілось на друзки, що засипали лавку і територію навкруги. Юні хмельничани люблять не тільки ламати та трощити зупинки, а й залишати на них пам’ять про себе у вигляді написів. Та буває й таке, що “митців” знаходять і змушують прибрати свою “творчість”, як це було на зупинці біля “Ощадбанку”. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.