Четвер, 13 Червня, 2024

Неправильно припарковані автівки буде забирати евакуатор

У Хмельницькій міській раді вивчають досвід використання евакуаторів у Києві і Львові. Чиновники обіцяють визначитися з евакуатором та придбати транспорт до початку 2022 року. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Посадовці вивчають питання

Заступник міського голови Микола Вавринчук зазначив, що поки аналізують та визначаються скільки евакуаторів потрібно закупити Хмельницькому. Адже якщо кількість евакуацій буде незначною, то такий транспорт не вигідно купувати для комунальників. А краще залучити приватні структури. До речі, ціна евакуації має коштувати від 900 до 1300 гривень. 

Інспектори з паркування

З липня місяця в обласному центрі працюють інспектори з паркування. Спершу, вони залишали попередження на лобовому склі автівки, а з вересня місяця почали штрафувати правопорушників. Ціна штрафу становить від 340 до 680 гривень. І за перший місяць осені інспектори виписали 320 постанов про адміністративне правопорушення. 

Правоохоронні органи також мають право штрафувати водіїв, які неправильно припаркували автівку. Проте правоохоронцям доводиться чекати водія аби оформити постанову. 

Додамо, що в місті Хмельницькому поки що працює лише два інспектори з паркування. Проте штат паркувальників чиновники прагнуть збільшити до шести чоловік.

У яких випадках можуть забрати евакуатором автомобіль?

Поки що робота евакуатора в Хмельницькому — це плани чиновників, проте хмельничанам потрібно знати при яких умовах авто можуть евакуювати:

  1. Машина припаркована на проїжджій частині. Якщо автівка заважає руху іншим авто, то її має право забрати евакуатор.
  2. Стоїть на виділеній для громадського транспорту смузі.
  3. Стоїть на залізничному переїзді.
  4. Авто припарковане на велодоріжці. 
  5. Автівка заважає пішоходам та іншим учасникам дорожнього руху.
  6. Транспортний засіб заважає роботі комунального транспорту.
  7. Стоїть на пішохідному переході або ближче 10 метрів до нього.
  8. Автівка стоїть на перехресті.
  9. Припарковане авто ближче ніж за 30 метрів від зупинки громадського транспорту.
  10. Автівка припаркована так, що її важко об’їхати.

Для Хмельницького випадки неправильного паркування авто — звична справа. Наприклад, дуже часто легкові автомобілі блокують проїзд біля центрального продуктового ринку і у районі ЦНАПу. Влітку цього року через неправильно припарковані авто тролейбуси по вулиці Соборній не могли продовжити рух 40 хвилин. І такі випадки, на жаль, не поодинокі.

Якщо машину евакуювали, наприклад, в Києві, то кияни можуть перевірити всю необхідну інформацію по транспорту через спеціальний мобільний додаток. Як буде у місті Хмельницькому поки що невідомо. Проте відомо точно, що водій евакуйованої автівки має сплати штраф та вартість роботи евакуатора.

А ви порушуєте правила дорожнього руху? Чи потрібен місту евакуатор для правопорушників? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.