П’ятниця, 14 Червня, 2024

Святі місця Хмельницької області

Духовний розвиток дуже важливий для кожної людини. Це те без чого неможливе повноцінне існування особистості. Дехто вважає духовність — другорядним, яке повинно бути десь позаду грошей, здоров’я, кар’єри, друзів, статусу. Проте біблійна мудрість говорить: “Поставте Бога на перше місце і тоді все решта буде на своєму”. Лише з Богом можливий повноцінний розвиток особистості, гармонія в усіх сферах життя. Коли нам погано на душі — ми маємо молитися, більше спілкуватися з Богом. Звичайно, ніхто вам не заважає молитися вдома, проте в церкві панує особлива атмосфера. Тут можна піти до сповіді та розповісти священнику про те, що турбує. У Хмельницькій області є багато святих місць. Сьогодні ми поговоримо про храми. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.

Хмельниччина не лише красива, а й духовна

Хмельницька область славиться своїми визначними пам’ятками архітектури. Тисячі туристів з усієї України люблять подорожувати нашим регіоном та відкривати для себе щось нове. Проте не всі знають про духовну сторону Хмельницького регіону. У нас дуже багато храмів та церков, які заслуговують вашої уваги. На превеликий жаль, ми не можемо назвати всі святі місця в області. Проте, обіцяємо написати про найцікавіші:

  • Церква  Іоанна Богослова, Меджибіж. У селищі Меджибіж можна подивитися не лише на старовинний замок, а й завітати до красивої церкви. Вона збудована у другому десятилітті 19 століття і до цього часу приваблює місцевих та туристів.
  • Хрестовоздвиженська церква, Кам’янець-Подільський. Кам’янець — це перлина нашого регіону, адже тут дуже багато пам’яток архітектури. У Кам’янці розташовано багато прекрасних храмів і дерев’яна Хрестовоздвиженська церква — одна із них. Вона розташована поруч із фортецею та має незвичайну атмосферу. Храм був збудований у 17 столітті.
  • Троїцька церква, Старокостянтинів. Храм розташований у центрі міста та є унікальною пам’яткою архітектури. До речі, церква побудована у 16 столітті та була першою будівлею в місті.
  • Церква Іоанна Богослова, Требухівці. Храм був побудований понад 200 років тому на місці дерев’яної церкви. Біля храму розташована двоярусна дзвіниця.

Відомі монастирі регіону

На території Хмельницької області розташовані унікальні монастирі:

  1. Летичівський замок або Домініканський монастир. Місто Летичів славиться своєю природою та місцевим замком. І на його території розташований Домініканський монастир.
  2. Бернардинський монастир, Ізяслав. Монастир можна побачити з будь-якої точки Ізяслава, адже він знаходиться на високому березі річки Горинь.
  3. Свято-Преображенський жіночий монастир, Головчинці. Цей монастир приваблює прочан з усієї України, адже тут знаходиться чудотворна ікона Святого Онуфрія і цілюще джерело.
  4. Чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці, Коржівці. Храм був заснований у 1742 році. У Радянські час монастир був перероблений у школу де навчалися місцеві жителі. У 2011 році храм було відновлено.

Звичайно, вище описані не всі храми та церкви Хмельницької області. Проте, ми обіцяємо, що  підготуємо ще один матеріал із цікавими фактами про святі місця регіону.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.