П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Сторінками історії: як був створений аеропорт у Хмельницькому 

Сучасні українські аеропорти — комфортні будівлі, які практично нічим не відрізняються від європейських. Перший аеропорт в Україні з’явився аж ніяк не в столиці. Львів — перше місто де почало функціонувати летовище. За радянських часів аеропорт повноцінно працював і в Хмельницькому. Пройшли роки, летовище перестало здійснювати вантажні та пасажирські перевезення, проте керманичі прагнули його відновити. На жаль, цього не сталося через війну в Україні. Сьогодні ми перегорнемо сторінки історії та дізнаємося, як був створений аеропорт в обласному центрі. Детальніше читайте на сайті khmelnytskyi-future.com.ua.

З чого все почалося 

1952 рік увійшов у історію українського авіапростору. Адже саме цього року в Проскурові утворили окрему ескадрилью. Вона входила до складу 98 загону Чернівецького авіапідприємства Українського управління цивільної авіації. До складу авіапідприємства входили також аеропорти в Кам’янці-Подільському, Проскурові, Теофіполі, Ізяславі, Полонному, Новій Ушиці. 

Згодом на базі Хмельницької авіаескадрильї створили авіапідприємство і вже в 1984 році на літаку Як-40 був здійснений перший авіарейс. Через кілька років, коли була проголошена незалежність України, у Хмельницькому діяв сучасний аеропорт, який побудований за всіма міжнародними нормами. У нашому місті функціонували вантажний та пасажирський термінали, а також митний пост.

Криза в Україні та занепад аеропорту в Хмельницькому 

Криза 90-х років змусила зупинитися багато українських підприємств. Боляче вона вдарила і по аеропорту в Хмельницькому. Летовище систематично змінювало власників  та в результаті втратило все. Хмельницький аеропорт припинив приймати літаки.

Аеровокзал був в занедбаному стані, застаріла матеріально-технічна база. Колись сучасний аеропорт залишився без електроенергії, а територія заросла деревами та кущами. Аеропорт починають реорганізовувати і замість одного підприємства утворилося чотири.

З 1994 до 2009 року з місцевого аеропорту було прийнято та відправлено 80 тисяч пасажирів. Це в середньому 15 людей на день. Також було відправлено та прийнято 2 тисячі тонн вантажів (орієнтовно 365 кілограмів на день). Далі аеропорт багато років не працював. З 2010 року лише Ан-2 обробляв поля кілька разів на рік. У 2012 році хмельницький аеропорт взагалі втратив сертифікат на польоти. 

Реконструкція аеропорту в Хмельницькому 

Через три роки після того, як аеропорт втратив сертифікат, влада оголосила про реконструкцію летовища. Будівництво навіть було заплановано на червень 2015 року, проте воно так і не відбулося. У 2018 році було прибрано 80 гектарів площі аеропорту, були здійснені ремонтні роботи на контрольно-пропускному пункті. 

У 2019 році в Хмельницькому відбулися пробні польоти малої авіації. У планах було відкрити школу пілотів та повноцінно відновити роботу малої авіації. 

Хмельничани сподівалися, що зможуть літати за кордон не лише зі столиці чи Львова, а з рідного міста. Адже у 2021 році був укладений договір на придбання рентген-телевізійного інтроскопа для огляду багажу. Цього ж року інвестувати в розвиток хмельницького летовища мали турецькі компанії. 

2022 рік. Повномасштабна війна в Україні. Зрозуміло, що всі процеси з відновлення хмельницького аеропорту були призупиненні.

Ось така історія розвитку та занепаду аеропорту в Хмельницькому. Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви зробили відповідні висновки.

А вам доводилося побувати на території аеропорту в Хмельницькому? Чекаємо на ваші коментарі в соціальних мережах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.