П’ятниця, 20 Вересня, 2024

Поява інтернету в Україні та Хмельницькому

Ми не уявляємо свого життя без інтернету. З всесвітньою павутиною пов’язано все: робота, навчання, дозвілля, шопінг. Сучасне покоління взагалі не може зрозуміти, як їхні батьки жили без інтернету, як проходило їхнє дитинство, навчання. Проте варто зазначити, що дитинство без інтернету — це найкращі, найприємніші спогади в житті. Але коли вперше ви почали користуватися інтернетом, пам’ятайте? Сьогодні ми поговоримо про те, як всесвітня павутина з’явилися в Україні та Хмельницькому. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Як інтернет з’явився в країні

Зрозуміло, що вперше інтернет з’явився не в провінційному Хмельницькому, а у столиці. У 90- ті роки через кризу київські інженери шукали інші шляхи заробітку. У 1990 році у Радянському союзі у московському кооперативі зуміли з’єднати локальну мережу з Фінляндією. У цей же період з України вперше до інтернету приєднався  Юрій Янковський разом зі своїми колегами. Вони у той час працювали у Міжгалузевому науковому центру технології програмування “Технософт”. Стало зрозуміло, що за цим майбутнє. Адже інформація за кордон почала передаватися замість 4 годин — 5 хвилин.

Компанія “Технософт” перекваліфікувалася та у 1991 році стала інтернет-провайдером. Спершу благами інтернету користувалися кияни. Потім інтернет з’явився у Харкові, а до кінця 1991 року у всіх великих містах України. Відповідно після 1991 році інтернет поступово почав з’являтися у Хмельницькому. Щоправда, не в хмельничан вдома. 

Потрібно зазначити, що швидкість інтернету була надзвичайно повільною: 2,5 кілобіт за секунду. Щоб ви собі розуміли аби відкрити головну сторінку сайту доводилося чекати кілька хвилин. Для сучасного покоління така швидкість вважається неприпустимою, а у 90-ті роки це було нормою. 

Коли хмельничани почали користуватися інтернетом

Перші українські сайти почали з’являтися у 1996-1997 роках. Це були інтернет ресурси організацій та компаній. Наприклад, перший сайт Верховної ради України, сайт газети “Дзеркало тижня”. Дизайн був мінімальним, майже без картинок, адже швидкість була повільною. У ті часи акцент робили на тексті, а не на візуалі. Після 1999 року почався справжній бум створення сайтів. З’явився портал ukr.net і була відкрита реєстрація електронної пошти freemail.ukr.net. А у 2000-х роках було створено Інтернет-асоціацію України. До неї увійшли всі місцеві інтернет-провайдери. Потрібно зазначити, що у 2000-х роках їх налічувалося вже кілька сотень. Саме у ці часи інтернет поступово почав з’являтися у домівках хмельничан. 

На початку 2000-х років у Хмельницькому функціонувало три основних провайдери: Relcom, Інфоком,Ukrtelecom. Ці провайдери надавали доступ до інтернету по виділених лініях. Згодом хмельничани змогли провести кабельний інтернет. Такі послуги надавали Мікросистема, радіо Інтернет від Relcom та дві домашні мережі: Інфоком та X-city.

Додамо, що домашні мережі розвивалися дуже повільно. Вони підключали спершу багатоповерхівки, а що стосується приватних будинків,то з цим були проблеми.

Інтернет від Ілона Маска в Хмельницькому

Часи змінюються і кожен хмельничанин не може уявити свого життя без всесвітньої мережі. З інтернетом ми не розлучаємося ні вдома, ні на роботі, ні на навчанні. Крім того, у Хмельницькому вже діє глобальна супутникова система компанії SpaceX, що належить Ілону Маску. Все через повномасштабну війну, яка розпочалася на території України 24 лютого. Ілон Маск надав нашій країні термінали після того, як закликав це зробити міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Першу партію терміналів супутникового інтернету Хмельницька область отримали у березні 2022 року. Тоді обладнання отримали силовики, військові, працівники критичної інфраструктури. Це було зроблено аби був стабільний зв’язок під час військових дій. У червні 2022 року надійшла друга партія інтернету і її отримав Хмельницький національний університет. Відповідно студенти та викладачі зможуть користуватися супутниковим зв’язком безкоштовно. 

Ось такий був розвиток інтернету в Хмельницькому: від повільного провідного до швидкісного спутникового.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.