П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Ціни на Хмельниччині: як грамотно економити під час війни

Напевно всі хмельничани помітили, як змінилися ціни у магазинах регіону та обласного центру. Особливо це стосується продуктів харчування. Сьогодні ми поговоримо про те, як зросли ціни на продукти на Хмельниччині та, як грамотно економити гроші під час війни. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Найбільше подорожчали фрукти 

Головне управління статистики оприлюднило, як змінилися споживчі ціни у березні місяці в Хмельницькій області. 

Згідно з даними найбільше подорожчали в регіоні фрукти: майже на 21%. Зросли ціни на рис, цукор, соняшникову олію, рибу, кисломолочні продукти, сир, сметану, макаронні вироби, хліб, борошно, кондитерські вироби, масло, молоко, яловичину, свинину. Всі ці продукти зросли орієнтовно до 7%. Але разом з тим знизилися ціни на м’ясо птиці, яйця. 

У квітні ситуація з цінами на продукти харчування не краща. Ціни збільшуються також через зростання вартості на пальне. Бензин, газ та дизель у Хмельницькому не тільки подорожчали, а й почався їхній дефіцит. Станом на 24 квітня середня ціна на пальне у Хмельницькій області становить:

  • А-95 — 34,14 гривні за літр.
  • А-92 — 33, 36 гривні за літр.
  • дизельне паливо — 37,87 гривні за літр.
  • газ — 29,74 гривні за літр.

Як економити під час війни

Напевно кожен українець під час війни увімкнув режим економії. Адже серед українців, які мали роботу до війни близько 53% не працюють, 21% —працюють  віддалено або частково. І лише 22% працюють у звичному режимі. Але не потрібно впадати у депресію та паніку. Прості правила економії та ази фінансової грамотності допоможуть вам пережити цей кризовий період.

  1. Плануйте свої покупки. Експерти вже давно рекомендують ходити на продуктовий шопінг зі списком. Таким чином ви не будете здійснювати імпульсивні покупки.
  2. Не ходіть в магазин голодними. 
  3. Перегляньте свій сімейний бюджет. Зрозуміло, що під час війни у багатьох хмельничан сімейний бюджет дещо зменшився, тому варто зробити переоцінку, вибрати пріоритетні витрати. 
  4. Комунальні платежі. Частину бюджету ми витрачаємо на комунальні платежі. Але за допомогою економії ми можемо зменшити суму в платіжках: приймайте душ замість ванни, придбайте електрозберігаючі лампочки, вимикайте воду коли чистите зуби, періть в пральній машині, а не вручну тощо. 
  5. Економія пального. Ми вже писали вище, що суттєво подорожчало пальне, тому намагайтеся менше користуватися автівкою. Проаналізуйте свої маршрути та обдумайте куди можна пройтися пішки, а де не можна обійтися без машини. 
  6. Одяг. Весною завжди хочеться оновити свій гардероб. Особливо, це стосується жінок. Але чи на часі модні образи під час війни? Якщо вам дозволяє бюджет, то звичайно не потрібно забувати порадувати себе новим одягом. Але якщо ваші фінанси співають романси, то краще придбати найнеобхідніші речі, без яких вам не обійтися. Наприклад, взуття, верхній одяг. Стильну кофтинку чи футболку можна купити коли матеріальне становище покращиться.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.