Вівторок, 19 Березня, 2024

Як зробити найпростішу ляльку мотанку?

Таїнства, обряди та обереги завжди притягували до себе увагу та цікавість людини. Ляльки мотанки як один із видів оберегу завоювали серця українського народу ще за давніх часів.

Як виникла лялька мотанка?

Спочатку матері робили своїм дітям іграшки, змотуючи їх із підручного матеріалу. Такі ляльки не ламалися і дуже довго служили їхнім володаркам. Майже завжди, мотанку, мати робила дитині з любов’ю та материнською турботою, вкладаючи в неї свою душу. Дитина виростала, а лялька подарована мамою залишалася поруч. Згодом переходила від іграшки на символ оберегу.

За повір’ями, лялька була хранителькою домівки, залишалася пам’ятним подарунком від матері на все життя. Потім мотанка передавалася з покоління до покоління.

З чого і як робили лялечку?

Основним матеріалом для виготовлення такої іграшки служили різні шматочки тканин, клаптики, стрічки, нитки та пряжа. Лялечку не шили, а формували за рахунок вузликів, перемотування тканини та стрічок, чим вона й отримала назву – мотанка. На місці обличчя такої іграшки розташовують хрест зі стрічок або залишають чистим. Роблять одяг завжди яскравий, світлий, наділяючи його певною символікою.

Багатьох дітей така іграшка супроводжувала з раннього дитинства. Для немовлят, у деяких випадках, виконували особливу мотанку. У такої лялечки набивали голову шматочками хліба, що служило для дитини тимчасовою «пустушкою». Згодом, матері стали робити мотанок своїм дочкам як оберіг перед одруженням.

Види: лялька мотанка з ниток

Крім тканинних мотанок, робили також ляльку повністю з ниток. Для цього завжди брали натуральні нитки. Зробити мотанку буде не найскладнішим завданням. Головне при роботі з нитками дотримуватися старовинних правил виготовлення ляльки, а як це зробити, читайте на Folga.com.ua. Для набивання слід використовувати вату, висушені трави та солому.

Найпростіша лялька мотанка

Перша лялька вважалася найпростішою з мотанок. Змотана вона була з ганчірочок і клаптиків без волосся та одягу, сформована лише перев’язками у потрібних місцях.

Готова мотанка завжди мала своє певне призначення. Основним її призначенням було:

  • уособлювати добро і добробут;
  • служити хранителькою домашнього вогнища;
  • бути символом надії на краще.

Дарували вузликових ляльок на багато свят, особливо на Різдво, масляну та день народження.

Ця вікова традиція – майстерність відроджується і в наш час, також знаходить відгук у чуйних серцях жінок, дарує їм та їхнім близьким радість та щастя. Охочих навчитися такій майстерності, досвідчені у цьому майстри завжди запрошують на свої уроки.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.