Четвер, 13 Червня, 2024

Цього року розпочнеться реставрація кінотеатру ім. Шевченка

Цього року у Хмельницькому планують розпочати реставрацію кінотеатру ім. Шевченка. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Реставрація будівлі кінотеатру ім. Шевченка

Кінотеатр ім. Шевченка побудували у 1940 році. Він отримав ім’я відомого радянського льотчика Валерія Чкалова. У 1992 році кінотеатр перейменували. З тих пір він носить ім’я українського письменника Тараса Шевченка. Кінотеатр розташований у центрі міста, на вулиці Проскурівській, 40. Ця будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення. Минулого року кінотеатру виповнилося 80 років. Понад 50 років будівля не зазнавала капітального ремонту.

Кінотеатр ім. Шевченка є збитковим для бюджету міста та потребує ремонту. Незважаючи на те, що тут встановили сучасний кінопроектор, вартістю 3 млн гривень, який підтримує 3D-формат, охочих відвідувати цей кінотеатр не багато. Навіть найбільший екран у місті не приваблює містян приходити сюди на кінопрем’єри.

Реконструкція зали на другому поверсі

Цього року планують розпочати реконструкцію кінотеатру ім. Шевченка. Начальник управління культури і туризму Артем Ромасюков розповів, що 100 тисяч гривень виділять з міського бюджету на виготовлення проєктно-кошторисної документації на ремонт однієї із зал кінотеатру, яка розташована на другому поверсі. Її площа становить понад 300 квадратних метрів. Про це повідомляє “Суспільне”.

Виконуюча обов’язки директора кінотеатру ім. Шевченка Марина Олійник розповідає, що зала на другому поверсі будівлі не використовується вже десятки років. Колись тут демонстрували фільми. Згодом приміщення закрили і здали в оренду. Наразі воно не функціонує. Марина Олійник каже, що планується якісно та корисно використати цю залу і привернути увагу містян до самого кінотеатру. Можливо, тут створять мистецький простір.

Фото – Суспільне

Оновлення сходів

Начальник управління культури і туризму Артем Ромасюков розповів, що з міського бюджету виділили 200 тисяч гривень на ремонт сходів з тильної сторони будівлі. Наразі сходи перебувають в аварійному стані та потребують оновлення. Протягом найближчих місяців це питання планують вирішити.

Марина Олійник додає, що сходи відновлять у первісному вигляді.

Фото – Суспільне

Яким бачать майбутнє кінотеатру ім. Шевченка хмельничани

Хмельничани вважають кінотеатр ім. Шевченка візитівкою міста. Однак багато містян погоджуються з тим, що будівлю потрібно відреставрувати та зробити більш сучаснішою, щоб вона відповідала реаліям сьогодення і стала більш привабливою для відвідувачів. Також мешканці міста висловлювали свої думки щодо того, як можна оновити кінотеатр ім. Шевченка, під час громадських обговорень концепції розвитку будівлі, які проводилися 4 роки тому. Однак з того часу кінотеатр так і не зазнав суттєвих змін. Дехто з учасників громадських обговорень пропонував створити тут сучасний приватний кінозал, туристичний центр або локацію для дитячих розваг. Також ідеї містян стосувалися збереження історичного вигляду будівлі та зменшення кількості реклами на фасаді. Крім того, мешканці міста пропонували оновити інтер’єр та зробити сучасну афішу сеансів. У декого були і більш радикальні ідеї, наприклад, знесення кінотеатру та будівництво на цьому місці чогось нового і цікавого.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.