П’ятниця, 14 Червня, 2024

Через Хмельницький проляже міжнародний високошвидкісний залізничний маршрут

Через Хмельницький проляже міжнародний високошвидкісний залізничний маршрут, а залізничний вокзал планують оновити. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Через Хмельниччину проляже міжнародний високошвидкісний залізничний маршрут

У понеділок, 22 лютого, під час форуму «Україна 30 «Інфраструктура», Міністр інфраструктури України Владислав Криклій, анонсував старт проєкту високошвидкісного залізничного сполучення в Україні.

«До 2030 року звичними стануть подорожі залізницею зі швидкість 350 кілометрів на годину. Загальна довжина колій, яку планується збудувати для високошвидкісного залізничного руху на території України, – близько 2 000 км. Це – десята частина довжини головних колій, які існують зараз в Україні», – написав на своїй сторінці у соцмережі Владислав Криклій.

Під час форуму міністр інфраструктури заявив, що від Європейського інвестиційного банку Україна отримає кошти для закупівлі 1000 одиниць сучасного громадського транспорту для 29 міст. До цього списку входить також Хмельницький. Однак наразі ще не відомо, яку кількість транспорту отримає кожне місто.

Модернізація Хмельницького залізничного вокзалу

Також на своїй сторінці у соцмережі Владислав Криклій повідомив, що у рамках цього проєкту заплановано модернізувати під високошвидкісний рух декілька залізничних станцій України. Серед них також є станція Хмельницький. 

«Будуть модернізовані під високошвидкісний рух станції Києва, Одеси, Львова, Вінниці, Хмельницького, Тернополя та Білої церкви», – каже Владислав Криклій.

Владислав Криклій опублікував мапу, на якій видно, що через Хмельницький курсуватиме високошвидкісний потяг, який їхатиме зі столиці до кордону з Польщею. Однак у Міністерстві інфраструктури поки не уточнили, чи робитиме потяг зупинку у Хмельницькому.

У Хмельницькій обласній державній адміністрації повідомляють, що Хмельницький залізничний вокзал планують модернізувати не лише для надання якісних послуг з перевезення пасажирів, а й створити на його основі торгово-розважальний центр для мешканців та гостей міста.

Новий потяг «Київ-Чернівці»

Нагадаємо, що вже цього тижня почне курсувати новий потяг сполученням «Київ – Чернівці». Він зупинятиметься також у Хмельницькому. Додатковий залізничний транспорт запускають на численні прохання пасажирів.

Потяг №249-250 «Київ – Чернівці» відправлятиметься зі столиці у п’ятницю, 26 лютого, 1, 5, 7 і 9 березня. З Києва поїзд відправлятиметься о 15:09. У Чернівцях потяг опиниться о 08:15. До нашого міста залізничний транспорт прибуватиме о 20:53 і чекатиме на пасажирів протягом 24 хвилин.

У зворотному напрямку потяг №249-250 «Київ – Чернівці» буде їхати 25 та 28 лютого, 4, 6 і 8 березня. З Чернівців він починатиме рух о 19:15 та прибуватиме до Києва о 12:30. До нашого міста потяг прибуватиме о 05:53 та чекатиме на пасажирів протягом 15 хвилин.

Усі бажаючі вже можуть придбати квитки на потяг №249-250 «Київ – Чернівці». Це можна зробити за допомогою офіційного сайту «Укрзалізниці» або в залізничних касах.

Санітарно-гігієнічні заходи у потягах

Сьогодні, 24 лютого, відповідно до рішення уряду, на всій території України встановлюється адаптивний карантин. Хмельничанам варто пам’ятати про дотримання вимог карантину під час поїздки у потязі. Необхідно обов’язково перебувати у захисній масці, а також при вході на вокзал і при посадці до вагона пройти температурний скринінг. Також пасажирам радять регулярно використовувати антисептик. В «Укрзалізниці» повідомляють, що всі потяги проходять ретельно дезінфекцію перед початком роботи та після. Пасажирам потягів потрібно ретельно дотримуватися санітарно-гігієнічних норм, щоб зменшити поширення коронавірусу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.