П’ятниця, 14 Червня, 2024

Біля обласної лікарні Хмельницького облаштують вертолітний майданчик

Президентська програма “Велике будівництво” дісталася до Хмельницької обласної лікарні. Тут планують оновити корпус та збудувати вертолітний майданчик для санітарної авіації. Тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації (ПКД) вже оголошено. Далі на khmelnytskyi-future.

Вертолітний майданчик для лікарні

Цьогоріч програма “Велике будівництво” охопить не тільки спортивні об’єкти і дороги, а й медичні установи. Планується облаштувати злітно-посадкові смуги для гелікоптерів поблизу 29 лікарень країни, пише Поділля News.

Лише на розробку проєкта будівництва злітного майданчика для гелікоптера біля Хмельницької обласної лікарні держава планує витратити 1 мільйон гривень. Та це ще не остаточна сума, цілком можливо, що вона зросте в ході аукціону, який відбудеться 11 лютого. Про це повідомляє система електронних закупівель Prozorro. 

Очікується, що площа цього майданчика становитиме 615 м2. Документ має передбачати влаштування злітно-посадкового майданчика поблизу комунального неприбуткового підприємства “Хмельницька обласна лікарня”. Він повинен слугувати для вильоту та посадки гелікоптерів і надавати можливість проїзду санітарному транспорту. 

Поки що невідомо, коли саме почнеться будівництво і коли його планують завершити. Неможливо й сказати, у якому суму обійдеться влаштування майданчика для санавіації. 

Ремонт корпусів

Що ж до оновлення корпусів обласної лікарні, то тут все зрозуміло. Воно коштуватиме майже 687 мільйонів гривень. З них 192 мільйони витратять на утеплення приміщення, а також заміну даху, вікон та дверей у корпусі № 3. Тут також відремонтують приміщення декількох відділень, замінять ліфти і комунікації. 

За 495 мільйонів гривень зроблять ремонт у корпусі № 7: відремонтують харчоблок, замінять ліфти і комунікації, утеплять приміщення та добудують другий поверх до одного з них. В надбудові буде операційна, урологічне відділення, стерилізаційна і рентгенкабінет. 

На ці роботи поки що не оголошували тендери. 

Санітарна авіація в Україні

Санавіацією називають авіацію для надання швидкої медичної допомоги в районах з поганою транспортною доступністю, віддалених від медичних закладів, а також для термінового перевезення хворих, постраждалих чи органів для трансплантації.

З 1 квітня 2021 року розпочалась реалізація проєкту використання санітарної авіації у Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Волинській областях. З 1 травня минулого року до проєкту долучилась і Київщина. 

На території України працюватиме понад 40 медичних гелікоптерів. Понад 20 з них є найбільшими гвинтокрилами в світі, їхня вантажопідйомність складає 10 тон. Ціль проєкту полягає у збільшенні шансів на виживання пацієнтів в надзвичайних ситуаціях. 

Нагадаємо, що наприкінці січня 2022 року за допомогою гелікоптера з Івано-Франківська до Хмельницького доставили донорське серце. У Хмельницькому хворого терміново прооперували, здійснивши першу в області та на Поділля трансплантацію серця. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.