Субота, 20 Липня, 2024

Становлення напряму підготовки фахівців з інформаційних технологій в Хмельницькому національному університеті

Професії в ІТ — це майбутнє і тому багато молодих хмельничан бажає працювати в цій сфері. Адже робота в ІТ — це висока заробітна плата, гнучкий графік, колосальний досвід роботи з відомими брендами, постійний розвиток.  У Хмельницькому функціонує багато ІТ-компаній, які працюють не лише на українському ринку, а й закордонному. Це  Польща,  Німеччина, Ямайка, Сполучені Штати Америки, Канада та багато інших країн. Хмельницькі програмісти, розробники постійно навчаються та професійно розвиваються. Але пройти кількаденні курсів недостатньо. У Хмельницькому є заклади, які готують ІТ спеціалістів. Хмельницький національний університет — один із них і сьогодні ми поговоримо про історію становлення напряму підготовки спеціалістів з інформаційних технологій. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Історія ІТ освіти в Хмельницькому

Ми вже розповідали про історію створення Хмельницького національного університету, який вважається найбільшим навчальним закладом у Хмельницькій області.

Нагадаємо, що відомий університет був створений у 1962 році. Спершу це був загальнотехнічний факультет Українського поліграфічного інституту. Але через чотири роки факультет реорганізували у філіал Українського поліграфічного інституту. З тих часів навчальний заклад постійно розвивається та вдосконалюється. Практично у кожному приватному чи державному підприємстві працюють випускники ХНУ. Є чимало програмістів, розробників, які працюють у ІТ компаніях та є випускниками Хмельницького національного  університету.

А розпочалося становлення інформаційних технологій у ХНУ у 1988 році. Саме у цей рік відбувся перший набір студентів на спеціальність обчислювальні машини, комплекси, системи та мережі. Сучасна назва з 2016 року — комп’ютерна інженерія. 

Розвиток кафедри “Комп’ютерна інженерія” в університеті

У 1989 році в навчальному закладі було створено кафедру електронно-обчислювальних систем. Її очолив кандидат технічних наук, доцент Бардаченко В.Ф., який керував кафедрою до 1992 року. Наступним керівником став доктор технічних наук, професор Локазюк В.М.

Потрібно зазначити, що кафедра кілька разів змінювала назву, адже впродовж років змінювалися назви спеціальностей. До прикладу, у 1995 році кафедра отримала назву: “Комп’ютерні системи”. Все тому що змінився перелік спеціальностей, змінювалися їхні назви.

У 2004 році кількість студентів, які бажали отримати знання у сфері ІТ, суттєво збільшилися. Все тому, що на базі кафедри було створено новий факультет комп’ютерних систем та програмування. Відповідно були набрані студенти на нові спеціальності.

У 2004 році на кафедру системного програмування знову настали зміни. Її очолив доктор технічних наук, професор, академік Локазюк В.М. У 2011 році Локазюк В.М. передав естафету керування своїй колезі Поморовій О.В.

У 2016 році кафедру знову переіменували, вона отримала назву — комп’ютерної інженерії та системного програмування. У вересні 2017 року кафедра отримала нового керівника — доктора технічних наук, професор Говорущенко Т.О.

У 2021 році знову нова назва — кафедра комп’ютерної інженерії та інформаційних систем.

Потрібно зазначити, що у вищому навчальному закладі можна також отримати такі спеціальності:

  • Інженерія програмного забезпечення;
  • Комп’ютерні науки;
  • Кібербезпека;
  • Інформаційні системи та технології;
  • Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології;
  • Телекомунікації та радіотехніка.

Ми не втомимося писати, що за ІТ — майбутнє. І це розуміє чимало хмельничан, які прагнуть опанувати нову професію. Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним в ви більше дізналися про розвиток інформаційних технологій у Хмельницькому.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.