П’ятниця, 14 Червня, 2024

Історія появи Starlink у Хмельницькому

Інтернет — це важлива річ в житті кожної людини. В сучасному світі все пов’язано з всесвітньою павутиною. Ми навіть купуємо продукти не виходячи з дому, — через соціальні мережі або інтернет сайт. Але не завжди життя людей було тісно пов’язано з інтернетом. У 90-ті роки минулого століття хмельничани тільки чули про всесвітню паутину, а інтернет у містян почав з’являтися у 2000-х роках. Але час не стоїть на місці і технології розвиваються. У 2019 році у світі поступово почав діяти супутниковий інтернет Starlink. Сьогодні ми поговоримо про те, як Starlink з’явився у Хмельницькому. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Що таке Starlink?

Про супутниковий інтернет чули більшість хмельничан, але чи знають історію створення. Starlink — супутникова система  компанії SpaceX. Її власником є американський бізнесмен Ілон Маск. Його команда почала розвивати проєкт 2015 року, а у 2019 році на орбіту у космос було виведено перші супутники. Тоді їх налічувалося 60, а у 2022 році супутників на орбіті майже 2 тисячі. Потрібно зазначити, що до кінця 2027 року компанія планує запустити 42 тисячі супутників. Саме така кількість забезпечить супутниковим інтернетом весь світ. 

Додамо, що супутник Starlink — це панель, яка має плоску форму. Її вага майже 300 кілограм, є чотири антени та сонячна батарея з датчиком, який орієнтується на зірки. Супутник також має двигуни, які працюють на криптоні. Завдяки цьому Starlink може маневрувати.

Супутниковий інтернет у Хмельницькому

24 лютого 2022 року в Україні почалася повномасштабна війна. Весь світ завмер та був вражений, як український народ боронить рідну землю від окупантів. Ілон Маск вирішив підтримати Україну та надіслав обладнання супутникового зв’язку Starlink.

У Хмельницьку область термінали Starlink прибули у березні 2022 року. Це була перша партія обладнання, яке отримали військові, силовики та інші сфери критичної інфраструктури. Таким чином був забезпечений стабільний та безперебійний зв’язок, який дуже важливий під час військових дій.

У червні 2022 року термінали супутникового зв’язку отримав найбільший вищий навчальний заклад обласного центру — Хмельницький національний університет. Вартість обладнання становило майже 44 тисячі гривень. Студенти та викладачі змогли користуватися супутниковим інтернетом безкоштовно.

Як працює Інтернет від Ілона Маска

Обладнання складається з двох компонентів. Один має знаходитися на даху. Це станція, яка має бути на зв’язку із спутником. Станція має бути завжди на свіжому повітрі та “бачити” небо. Це обладнання час від часу рухається та слудкує за рухом супутника. Інший компонент має бути в приміщенні. Це точка Wi-Fi, яка зв’язана зі станцією кабелем.

Потрібно зазначити, що через погодні умови в Україні, станція на даху має бути захищена від морозів взимку. Наприклад, у Хмельницькому національному університеті дах з утепленням, відповідно обладнання не буде покриватися льодом у холодну пору року. Також у навчальному закладі подбали про безпеку дорогої техніки. Було встановлено камеру відеоспостереження.

Додамо, що Інтернет від Ілона Маска значно швидший за стандартний. Він має швидкість до 1 Гбіт/с для кожного абонента. Одночасно може підключитися близько 40-50 осіб.

Ось така історія появи Starlink у Хмельницькому. Звичайно, краще б супутниковий інтернет з’явився на нашій території за позитивних подій, проте маємо те, що маємо.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви зробили відповідні висновки.

А ви користуєтеся супутниковим інтернетом від Ілона Маска? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.