Субота, 27 Квітня, 2024

Історія Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника 

Кам’янець-Подільський туристичне місто, яке славиться своїми пам’ятками архітектури, красивими локаціями, цікавими легендами. Саме тому Кам’янець люблять відвідувати туристи. Але яке місто без музею? Сьогодні ми поговоримо про історію Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника: коли був заснований, які об’єкти обслуговує, що можуть побачити відвідувачі. Докладніше про це читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Історія заснування музею

У 1890 році був заснований музей. Проте спершу це було «давньосховище» старожитностей, яке було створено на базі зібраних історичних та культурних пам’яток регіону. Це був краєзнавчий заклад і в ньому були зосереджені матеріали історії, культури, природи, мистецтва тощо. 

У 1903 році назва музею змінюється. Заклад очолює дослідник Поділля Ю. Сіцінський.

У 1920-х роках всі історичні пам’ятки увійшли до історико-археологічного музею в Кам’янці-Подільському. 

У 1937 році на території Старої фортеці був облаштований музей. 

Вже за часів незалежної України, у 1997 році, фонди музею-заповідника перевезено у нові відреставровані приміщення. 

Які об’єкти обслуговує музей 

Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник обслуговує 8 об’єктів:

  • Ратуша або Будинок колишнього Польського магістрату. Пам’ятка архітектури, яка є окрасою міста. До 1793 року в цій будівлі засідав польський і українсько-польський магістрат. Що стосується музейних експозицій, то вперше в будинку вони були розміщені в 1967 році. Згодом на другому поверсі Ратуші зробили ремонт: відтворений інтер’єр середньовічних залів засідань, збудовані цікаві експозиції. 
  • Відділ старожитностей або Вірменський торговий дім. Вірмени почали заселяти Кам’янець ще в 14 столітті. А вже в 16 столітті вірменська діаспора в Кам’янці-Подільському була найбільшою на Західній Україні. Тож не дивно,що вірмени почали облаштовуватися на новому місці. Саму будівлю було збудовано в 15 столітті. Це був торговий дім, а пізніше тут жив вірменський єпископ. 
  • Галерея мистецтв. У цьому будинку колись була розташована духовна семінарія. Пам’ятка архітектури датується 18 століттям. Тут функціонують 12 залів де презентовані відвідувачам різноманітні експозиції. 
  • Старий замок. Це головна пам’ятка архітектури стародавнього міста і її точно знають всі туристи. Стара фортеця є туристичним магнітом.  Вона складається з одинадцяти веж, кожна з яких має власні назви. Фортеця входить до складу державного історичного музею-заповідника і з 2006 року в Старому замку почали організовувати нічні екскурсії. 
  • Вірменська криниця. Ця пам’ятка архітектури розташована в центрі міста, поблизу Ратуші. Історики зазначають, що підземна частина пам’ятки була вибита в скелі. Це зробили місцеві вірмени в 1638 році. А пізніше вже над криницею був споруджений павільйон в стилі бароко. Додамо, що вода була непридатною для вживання, адже солі зі скелі вимивалися та робили її гіркою. Інколи цю воду використовували для інших потреб.
  • Фонди музею.
  • Виставкова зала.
  • Кам’янець-Подільський Туристично-Інформаційний Центр.

До слова, на всіх цих об’єктах систематично проводяться екскурсії, семінари, проєкти, організовують театральні виступи, відбуваються святкування урочистих подій тощо.

Ось така історія заснування державного історичного музею-заповідника в Кам’янці-Подільському. Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви більше дізналися інформації про рідний регіон.

А вам доводилося відвідувати об’єкти музею? Чекаємо на ваші коментарі в соціальних мережах. Нам важлива ваша думка.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.