П’ятниця, 14 Червня, 2024

Без додаткових документів: рух приміських поїздів з 21 жовтня

З 21 жовтня українці можуть подорожувати областями країни залізницею чи автобусом  лише за наявності додаткових документів: сертифікату про вакцинацію, негативний тест чи довідку про перенесену коронавірусну інфекцію. Але є багато поїздів, на яких можна дістатися в інші області без додаткових документів, розповів “Є” представник “Укрзалізниці” Олександр Перцовський, пише khmelnytskyi-future.com.ua.

Про особливості приміського сполучення за кілька днів до впровадження нововведень заявив в ході брифінгу Олександр Перцовський. За його словами, за новими правилами їздять тільки потяги далекого сполучення. Приміські поїзди курсують без додаткових вимог до подорожуючих. Деякі з них вважаються приміськими, хоча й минають кордони областей. Так, від станції Гречани щодня відходить потяг на Київ. Щоб опинитися у столиці, ніякі документи, крім квитка, не потрібні. 

Як пояснює Перцовський, контролювати приміські сполучення немає технічної можливості. Тому є розділення на приміське та далеке сполучення. Щодо останнього, то там фокусуються на масковому режимі. До прикладу, поїзд, який курсує з Ніжина, що у Чернігівській області, до столиці, є приміським. 

Але навіть якщо пасажир подорожує в межах однієї області поїздом далекого сполучення, у нього мають бути вищезазначені медичні документи. Так, можна прибути до столиці без COVID-сертифікату приміським потягом Гречани-Київ-Пасажирський. Але при посадці на поїзд №772 Хмельницький-Київ “Подільський експрес” сертифікат, або документи які його замінюють, будуть вимагати незважаючи на те, виходите ви у Хмельницькій області, чи в Києві. Виняток становлять лише діти до 18 років. 

До відома, з 21 жовтня перевезення пасажирів в Україні відбуваються за новими правилами. Для подорожі до іншої області залізницею чи автобусом одного квитка вже замало. Щоб потрапити у транспорт, треба мати COVID-сертифікат, довідку про одужання від коронавірусу чи негативний ПЛР-тест, пройдений не пізніше як за 72 години до посадки. В областях, що входять до “жовтої” чи “помаранчевої” зони достатньо мати 1 щеплення. В “червоній” зоні потрібно 2. Міські та внутрішньообласні перевезення змін не зазнали.

Від станції Хмельницький відходить вісімнадцять потягів приміського сполучення семи напрямків. На них також можна сісти на станції Гречани. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.