Неділя, 22 Травня, 2022

Без додаткових документів: рух приміських поїздів з 21 жовтня

З 21 жовтня українці можуть подорожувати областями країни залізницею чи автобусом  лише за наявності додаткових документів: сертифікату про вакцинацію, негативний тест чи довідку про перенесену коронавірусну інфекцію. Але є багато поїздів, на яких можна дістатися в інші області без додаткових документів, розповів “Є” представник “Укрзалізниці” Олександр Перцовський, пише khmelnytskyi-future.com.ua.

Про особливості приміського сполучення за кілька днів до впровадження нововведень заявив в ході брифінгу Олександр Перцовський. За його словами, за новими правилами їздять тільки потяги далекого сполучення. Приміські поїзди курсують без додаткових вимог до подорожуючих. Деякі з них вважаються приміськими, хоча й минають кордони областей. Так, від станції Гречани щодня відходить потяг на Київ. Щоб опинитися у столиці, ніякі документи, крім квитка, не потрібні. 

Як пояснює Перцовський, контролювати приміські сполучення немає технічної можливості. Тому є розділення на приміське та далеке сполучення. Щодо останнього, то там фокусуються на масковому режимі. До прикладу, поїзд, який курсує з Ніжина, що у Чернігівській області, до столиці, є приміським. 

Але навіть якщо пасажир подорожує в межах однієї області поїздом далекого сполучення, у нього мають бути вищезазначені медичні документи. Так, можна прибути до столиці без COVID-сертифікату приміським потягом Гречани-Київ-Пасажирський. Але при посадці на поїзд №772 Хмельницький-Київ “Подільський експрес” сертифікат, або документи які його замінюють, будуть вимагати незважаючи на те, виходите ви у Хмельницькій області, чи в Києві. Виняток становлять лише діти до 18 років. 

До відома, з 21 жовтня перевезення пасажирів в Україні відбуваються за новими правилами. Для подорожі до іншої області залізницею чи автобусом одного квитка вже замало. Щоб потрапити у транспорт, треба мати COVID-сертифікат, довідку про одужання від коронавірусу чи негативний ПЛР-тест, пройдений не пізніше як за 72 години до посадки. В областях, що входять до “жовтої” чи “помаранчевої” зони достатньо мати 1 щеплення. В “червоній” зоні потрібно 2. Міські та внутрішньообласні перевезення змін не зазнали.

Від станції Хмельницький відходить вісімнадцять потягів приміського сполучення семи напрямків. На них також можна сісти на станції Гречани. 

Latest Posts