Субота, 20 Липня, 2024

У Хмельницькому понад 80% ліфтів потребують ремонту

Більшість підйомників у Хмельницькому відпрацювали нормативний термін експлуатації, який становить 25 років. Тому вони потребують заміни або капітального ремонту. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Як ремонтують ліфти у Хмельницькому

Ліфтовий парк у Хмельницькому потребує модернізації та оновлення. Внаслідок зношеності обмежувачів швидкості, реле та кнопки виклику ліфти стають непридатними до використання, адже в будь-який момент можуть вийти з ладу та стати причиною аварії. Часто ліфти псують недобросовісні мешканці будинку, підпалюючи кнопки виклику, тому їх доводиться замінювати.

Начальниця відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду міського управління житлової політики та майна Ганна Рихлицька каже, що у багатоквартирних будинках міста Хмельницького майже дві тисячі ліфтів. Обслуговуванням підйомників займаються семеро спеціалізованих підприємств та приватних фірм. Про це повідомляє “Суспільне”.

За словами Ганни Рихлицької, цього року, з бюджету Хмельницької міської територіальної громади виділили понад 11 млн 200 тисяч гривень на капітальний ремонт 176 ліфтів. Заплановано спрямувати ці кошти на експертне обстеження підйомників, які відпрацювали нормативний термін експлуатації, а саме 25 років. Зокрема, планується обстежити 223 ліфти та капітально відремонтувати 176. Таким чином, мешканці матимуть змогу зручно та комфортно користуватися оновленими ліфтами.

Ганна Рихлицька додає, що минулого року, в осінньо-зимовий період, під час відключень електроенергії, кожного дня надходило близько сотні викликів від громадян, які опинилися у ліфті.

За словами Ганни Рихлицької, кількість звернень з цього приводу суттєво зменшилась після того, як “Хмельницькобленерго” оприлюднило графіки відключення світла.

Фото: Суспільне Хмельницький.

Правила користування ліфтом

Хмельничанам нагадують, що про несправність ліфта потрібно повідомити диспетчеру. Для цього слід набрати кнопку виклику. Якщо ж у будинку зникло електропостачання, а в ліфті перебуває людина, то необхідно подзвонити на номером телефону, який зазначено поруч.

Також слід правильно та відповідально користуватися ліфтом для того, щоб він прослужив якомога довше та не вийшов з ладу передчасно. Для відкриття чи закриття дверей не можна докладати зусилля. Двері в ліфті повинні відчинятися і зачинятися автоматично. Забороняється притулятися до дверей, перебувати в площині дверного отвору. Крім того, не можна палити у кабіні ліфта. Слід пам’ятати про те, що перевантажувати підйомник не слід, адже це може негативно вплинути на його роботу, призвести до аварії і можуть постраждати люди. Якщо раптом ліфт зупинився між поверхами, то необхідно зберігати спокій, натиснути кнопку виклику, повідомити диспетчеру про ситуацію, яка трапилася, та виконувати його рекомендації. Також хмельничанам нагадують, що користуватися ліфтом під час повітряної тривоги не можна. Мешканців міста просять не псувати майно і користуватися ліфтом відповідально.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.