Четвер, 13 Червня, 2024

Що хмельничанам взяти з собою в укриття

20 день війни і ми живемо в новій реальності. Важко написати, що ми навчилися жити в цій реальності, адже неможливо звикнути до військових дій, вибухів, смертей, сліз. У місті Хмельницькому поки що відносно спокійно, проте щодня лунають сигнали тривоги, люди спускаються в укриття, підвали. Дехто, звичайно, ігнорує сирени та залишається вдома. Особливо вночі. Військові експерти наполягають аби хмельничани уважно слухали вказівки та йшли у безпечне місце під час сигналів тривоги. Переселенці, які знайшли прихисток у нашому місті, зазначають, що хмельничани не цінують те, що у них є та легковажно ставляться до повітряних тривог. Люди, які були під обстрілами та по декілька днів переховувалися в укриттях та бомбосховищах, рекомендують не просто спускатися в безпечні місця, а брати із собою продукти харчування, одяг. Сьогодні ми більш детально поговоримо про те, що необхідно брати з собою в укриття. Деталі читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua

Що потрібно взяти в укриття

Українці, які відчули справжні жахіття війни зазначають, що в укриття необхідно брати наступні речі:

  • Документи, цінні речі, гроші. У всіх хмельничан має бути зібрана тривожна валіза. Обов’язково покладіть у валізу всі документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей, дипломи про отримання освіти тощо). Також візьміть із собою гроші (готівка та банківські картки). Золото та цінні речі. 
  • Їжа. Що стосується їжі, то в укриття потрібно брати продукти довгого зберігання. Наприклад, консерви, хлібці, сухарі, горіхи, сухофрукти, печиво, в’ялене м’ясо тощо. 
  • Вода. Якщо ви плануєте спускатися у підвал власного будинку, тоді можна разом з сусідами купити питну воду та поставити її в зазначеному місці. 
  • Аптечка. Це також важлива складова тривожної валізки. До аптечки в умовах війни потрібно покласти пластирі різних розмірів, активоване вугілля, жарознижуючі препарати, термометр, антигістамінні ліки, заспокійливі. Якщо у вас є хронічні захворювання, тоді в  аптечці мають бути препарати, які завжди приймаєте під час загострення. 
  • Тварини. Якщо у вас вдома є домашні улюбленці, не залишайте їх вдома під час повітряної тривоги. Їм також страшно і вони потребують вашої підтримки та допомоги. 

Що не варто з собою брати в укриття

  • Легкозаймисті речовини. У закритому приміщенні такі речовини являють відкриту небезпеку. 
  • Громіздкі речі. Намагайтеся все необхідне покласти до рюкзака чи невеликої сумки. При потребі їх можна придбати на речовому ринку. Днями речовий ринок відновив свою роботу у місті Хмельницькому.
  • Речовини з різким запахом. 

Сподіваємося наш матеріал був для вас корисним і ви зробили відповідні висновки.
Хочеться вірити, що скоро війна закінчиться і ми повернемося до мирного життя. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.