Субота, 22 Червня, 2024

Історія танку у Хмельницькому

Чотири місяці триває війна в Україні і вона повністю змінила життя українців. Хоча місто Хмельницький та область знаходяться в тилу, але зміни торкнулося всіх сфер життя: навчання, роботи, дозвілля, побуту. Змінилося і ставлення хмельничан до всього, що пов’язано з росією. Два “братських” народи, напевно, ніколи не будуть близькими. Зрозуміло, що після стількох страждань, люди не хочуть мати нічого спільного з росією та все, що її стосується. Після повномасштабної війни українці почали демонтувати радянські пам’ятники. У Хмельницькому є танк-пам’ятник радянських часів, який прикував до себе увагу багатьох хмельничан під час війни. Деякі жителі міста прагнуть знести танк, що знаходиться на вулиці Кам’янецькій. Але є й ті, які хочуть залишити монумент, аргументуючи, що танк — це історія. Сьогодні у нашому матеріалі ми якраз згадаємо історію танку, який слугує пам’ятником у Хмельницькому не один десяток років. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Танк-пам’ятник мав іншу адресу

У місті Хмельницькому не так багато пам’яток архітектури. Наше місто не являється туристичним, тому локацій для фото у нас обмаль. Танк по вулиці Кам’янецькій знає більшість хмельничан. Він багато років слугує для місцевих своєрідним орієнтиром. Біля нього організовують зустрічі, побачення тощо. 

За інформацією сайту “Всім” раніше танк знаходився на іншому місці: на перехресті Свободи та Проскурівського підпілля. У цій частині міста був колишній Будинок офіцерів, а монумент у 1967 році встановили на честь військових частин, які визволили Проскурів від окупантів. Потрібно зазначити, що на цьому місці кілька десятків років тому була своя “стометрівка”, яка стартувала від колишнього банку, а завершувалася біля танку. І студентська молодь, як сьогодні сучасне покоління, дефілювали у вечірній час по цьому відрізку вулиці. Хмельничани згадують, що на “стометрівці” вирувало життя: зустрічі, побачення. Саме на цій локації містяни пили лимонад у кафе “Струмок” та смакували пельменями в “Івушці”. 

Цікавий факт: танк, який встановлений в Хмельницькому, має єдину у світі марку – Т-34-76-85. А ініціатором та конструктором цієї техніки в місті був Іван Бабак. Наш земляк пройшов Другу світову війну з першого до останнього дня. Командир-танкіст був п’ять разів поранений. 

Зміна локації 

Наприкінці 80-х років танк-пам’ятник перенесли на вулицю Кам’янецьку і він знаходиться тут до цього часу. Біля монументу встановили лавки аби хмельничани мали змогу відпочити. Але перед тим, як встановити танк, на цьому місці був встановлений інший пам’ятник: “Наука, Труд, Космос”. Фігури встановили у 1960-х роках на честь радянських космонавтів, які підкорили космос.

Чи зникне танк-пам’ятник з вулиць Хмельницького? Поки достеменно невідомо. Але точно потрібно пам’ятати якою ціною далася і дається українцям перемога…

А як ви вважаєте чи потрібно зносити танк у місті Хмельницькому? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.