П’ятниця, 14 Червня, 2024

Як посадити авокадо в домашніх умовах

Затишок в будинку створює не тільки красиві меблі і текстиль, але різні елементи декору. Зелені насадження в красивих горщиках – завжди в тренді і додає будинку особливу атмосферу. З роками жителі в квіткових горщиках змінюються і створюють новий ансамбль фарб, тому виглядає це дуже ефектно. В розділі сайту Вісті можна дізнатися як виростити авокадо в домашніх умовах.

Авокадо можна купити в супермаркеті

Авокадо – це екзотичне дерево, яке дає смачні і дуже корисні плоди. Крім цього багато хто любить вирощувати це зелене дерево у себе вдома. Але для цього необхідно купити правильне авокадо. При купівлі товару звертайте увагу на колір. Він повинен бути темно-зеленим. На дотик плід повинен бути ще і м’яким.

Фахівці відзначають, що можна купити і недозрілий фрукт. Щоб плід дозрів його варто поставити на кілька днів у сухе місце разом з яблуками і бананами. Справа в тому, що яблука і банани виділяють етилен. Ця речовина допомагає авокадо швидше дозріти. Тому вибирайте цьому екзотичному фрукту правильне сусідство.

З невеликого насіння можна виростити дерево

Якщо ви бажаєте виростити авокадо у себе на підвіконні, тоді варто дотримуватися інструкції:

  1. Відокремити насіння від м’якоті. Це необхідно зробити дуже акуратно. Спершу розріжте ножем фрукт на дві половинки. Кісточку від м’якоті відокремте руками або ложкою. Промийте її теплою водою. Дуже важливо не пошкодити насіння.
  2. Маніпуляція з кісточкою. Як ви розумієте кісточка – це головна героїня майбутнього дерева, тому до неї треба ставитися дуже дбайливо. Акуратно ножем або шилом зробіть 3-4 отвори завглибшки в 2-3 міліметра. Потім налийте в невелику ємність фільтровану воду і тупим кінцем опустіть кісточку в воду. Зубочистки будуть тримати насіння на плаву, щоб воно не впало повністю в воду. Всю цю конструкцію необхідно поставити на підвіконня і моніторити коли буде видно корінь. Це може статися і через 2 тижні і навіть через чотири. Все індивідуально. Коли корінь виросте до 2-3 сантиметрів, зубочистки можемо прибрати, а насіння пересаджувати в горщик.
  3. Вибираємо горщик. Він повинен бути не дуже глибоким (до 15 сантиметрів). Обов’язково горщик має бути з отворами (для дренажу вибирайте гравій)
  4. Земля. Так як авокадо екзотичний фрукт, земля повинна бути не зовсім звичайна. Для того, щоб кісточка принесла свої плоди, необхідно змішати універсальний грунт з великим піском і торфом.

Далі все залежить від вас: як ви будете за урожаєм доглядати. Рослину необхідно поставити на світло і регулярно поливати. Земля в горщику не повинна бути сухою. Полив потрібно здійснювати один раз в три дні. Листочки необхідно обприскувати. Також стежте, щоб в приміщенні було достатньо волого. Не забувайте, що фрукт росте в тропіках і ваше завдання – максимально наблизити умови. Якщо вологості недостатньо, то можна поставити біля вазона ємність з водою.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним і пізнавальним. Бажаємо вам виростити велике і красиве дерево, яке буде давати свої корисні плоди.

Які екзотичні дерева у вас живуть вдома? Пишіть свої відповіді в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.