Субота, 22 Червня, 2024

У Хмельницькому на будівельному майданчику виявили 170 протитанкових мін

На одному з будівельних майданчиків у мікрорайоні Ракове було виявлено 170 протитанкових мін. Небезпечні предмети були знайдені під час риття котловану на вулиці Майборського. Увесь арсенал був у бойовому стані. Далі розповість про це khmelnytskyi-future.

Минулого тижня на будівельному майданчику у мікрорайоні Ракове було знайдено два небезпечні підозрілі предмети. Їх виявив працівник екскаватора. На цьому місці протягом останніх двадцяти років була автомобільна стоянка. Наразі тут зводять багатоповерховий будинок. Після знайдення небезпечних предметів, усі роботи призупинили та викликали рятувальників. Про це йдеться в сюжеті МТРК “Місто”.

На місце події одразу прибули сапери ДСНС. Виявилося, що знайдені предмети – це протитанкові міни ТМ-43 часів Другої Світової війни. Піротехніки одразу обгородили та обстежили територію. Вони знайшли на глибині понад два метри ще 168 аналогічних мін. Весь арсенал був небезпечний для людей, оскільки знаходився у бойовому стані. Начальник аварійного загону спеціального призначення Олександр Савицький розповів, що уламки таких мін розлітаються близько на 600 метрів. Однак якби хоча б одна знайдена міна здетонувала, то уламки розлетілися не на 600 метрів, а значно далі. Це могло би нести трагічні наслідки, адже поруч розташовані житлові будинки.

Усі знайдені вибухонебезпечні предмети одразу вивезли на спеціальний полігон поблизу Старокостянтинова. Оскільки вже була темрява, то проводити підривні роботи не дозволялося. Тому усі міни знищили наступного дня, 30 жовтня.

Майже кожного дня рятувальники отримують подібні повідомлення про знайдені підозрілі предмети. Олександр Савицький каже, що дуже багато залишків вибухонебезпечних предметів після Другої Світової війни.

Державна служба з надзвичайних ситуацій закликає хмельничан суворо дотримуватися правил безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів. В жодному разі не можна брати в руки небезпечну знахідку, переносити або розбирати. Потрібно якомога швидше зателефонувати на 101 та повідомити про небезпечну знахідку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.