Субота, 22 Червня, 2024

Стало відомо, для чого на кладовищах Хмельницького встановлюють відеокамери

Нещодавно у мережі з’явилась інформація про встановлення камер відеоспостереження на кладовищах Хмельницького. За ким збираються стежити цілодобово, розповів начальник спеціалізованого комунального підприємства “Хмельницька міська ритуальна служба” Сергій Бортник. Далі на khmelnytskyi-future.com.ua.

Від кого захистять камери

Відеокамери почали розміщувати на кладовищі, яке знаходиться в мікрорайоні Ракове. Планується завершити роботи протягом 3 днів. За словами Сергія Бортника, на цей крок ритуальна служба пішла через неприпустимі дії вандалів, які нищать пам’ятники та крадуть на цвинтарі, повідомляє “Суспільне Поділля” У Хмельницькому на кладовищі встановлюють цілодобовий відеонагляд

Минулого року на Алеї слави, де поховані герої, полеглі у російсько-українській війні, хтось витяг та поцупив український прапор з однієї з могил. Прапори викрадали навіть з флагштоками, повідомив майстер кладовища Іван Жаблінський. Він додав, що до нього неодноразово надходили повідомлення про зникнення з кладовища столиків та лавочок. 

Щоб запобігти майбутнім крадіжкам, на цвинтарі вирішили поставити відеокамери. Всього їх буде вісім. Одна з них фіксуватиме номери машин, які заїжджають на цвинтар. Інші ж будуть показувати людей, які приходять до могил. Камери розташовують таким чином, щоб вони могли “розгледіти” обличчя. Як сказав начальник служби, про відеоспостереження просили близькі загиблих воїнів, могили яких знаходяться на Алеї слави. 

Камери закупили та монтують на гроші комунального підприємства. Їх розмістять на стовпах, куди під’єднають інтернет. Записи з камер відеоспостереження можна буде переглянути. Причому вони видаватимуть чітку і яскраву картинку навіть при нічній зйомці. Загальний кошторис робіт складає майже 49 тисяч гривень. З них 41 тисяча пішла на закупівлю обладнання. Решту треба віддати за роботу. Провести інтернет допоможе місто. 

Металеві камери надійно захищені від пилу, опадів та впливу температур. Вони витримують перепади температури від -40 до +60 °C. Камери встановлюють на достатній висоті, щоб їх не можна було збити, розповів інженер-установник Павло.

Послуги на кладовищі можна замовити онлайн

Якщо людина не може самостійно прибрати на могилах своїх рідних, можна замовити таку послугу у міській ритуальній службі. Та вона поки що не користується великим попитом. На даний час багато послуг підприємства доступні для замовлення у режимі онлайн. Тобто, через Інтернет можна обрати потрібну послугу, оплатити її електронним платежем і служба стане до роботи. Звіт про виконання роботи можуть надати в вигляді фото. Його відправляють на електронну пошту заявника, пояснив Сергій Бортник. 

Відеоспостереження на інших кладовищах міста

Це вже не перше встановлення камер на міському кладовищі. За словами Сергія Бортника, відеоспостереженням обладнали цвинтар на Шаровечці, нині напівзакритий. У 2021 році там поставили 4 камери. Вони здійснюють контроль за входом та в’їздом на кладовище.

Він додав, що на іншому в’їзді до цвинтаря в мікрорайоні Ракове також хочуть встановити відеокамери. 
Схоже, місто поволі перетворюється на режимний об’єкт, де за кожним кроком людей цілодобово стежить чиєсь око. Звичайно, все це пояснюють турботою про нашу з вами безпеку. Але народна мудрість каже, що добрими намірами вимощена дорога до пекла. Як ми раніше жили без відеокамер? Більшість людей, які ще застали ті часи, скаже, що значно краще, тому що була свобода.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.