П’ятниця, 14 Червня, 2024

На Озерній біля багатоповерхового будинку стався зсув ґрунту

Сьогодні, 19 серпня, стався зсув ґрунту біля житлового будинку по вулиці Кармелюка, 4/2. За попередньою інформацією, загрози руйнування будинку немає. Наразі фахівці вивчають причини зсуву ґрунту. Далі розповість про це khmelnytskyi-future.

Зсув ґрунту біля будинку на Озерній

Близько четвертої години ранку у мікрорайоні Озерна, по вулиці Кармелюка, 4/2, трапився зсув ґрунту. Мешканці будинку прокинулися від сильного шуму і дуже злякалися, адже ніхто ще не знав, що насправді сталося.

«Подумав, що то зранку працюють грейдери на сусідньому будівництві, але виглянув у вікно, і побачив, як тут просто з-під нашого будинку сунеться земля. Було таке враження, що будинок просто зараз зсунеться у прірву. Дуже страшно. Бруківка позаду нашого будинку просто посипалася. Вийшов на двір, то було навіть чути, як під ногами земля тріщить. Будівельники, що будують поруч, дуже глибоко вкопалися, тому, мабуть, і стався цей зсув. Поруч з нашими будинками, наскільки знаю, має бути ще дві багатоповерхівки, які зводить компанія «Будальянс», – розповів «Суспільному» мешканець будинку Андрій Дрозда.

Вранці сюди прибули представники Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та заступник міського голови Андрій Бондаренко.

«Ситуація контрольована, на місці події працюють всі відповідні служби. На жаль, міська влада і досі не має повноважень для контролю за будівництвом. Очевидним є те, що хтось із забудовників порушив будівельні норми. Так, знаємо, що у будинку ЖК «Чайка» нема підпірної стінки і дренажної системи. Ті служби, які приймають у експлуатацію будинки, зведені з порушеннями, мають нести відповідальність. Також наразі експерти досліджують, чи є у зсуві провина будівельника із сусідньої ділянки», – розповів заступник міського голови Андрій Бондаренко.

За словами заступника міського голови, міська рада вкотре ініціюватиме передачу їм повноважень щодо контролю за будівництвом. Лише це дасть змогу не допускати порушень у забудові Хмельницького.

За попередніми даними, немає загрози руйнування будинку по вулиці Кармелюка, 4/2. Однак наразі розглядають питання про евакуацію жителів будинку на одну добу. Дехто вже самостійно евакуювався, особливо сім’ї з маленькими дітьми, адже всі хвилюються за власну безпеку.

Забудовник сусідньої ділянки здійснює необхідні укріплюючі роботи, щоб не допустити знову зсуву ґрунту. Також на місці працює спеціальна комісія, яка вивчає дану ситуацію і має встановити причини зсуву ґрунту і чи існує небезпека для мешканців сусідніх будинків.

Директор підприємства «Будальянс» Іван Крутілко, що зводить багатоповерховий будинок неподалік, розповів, що одразу зрозумів, що така ситуація може трапитися рано чи пізно.

«Ми тут збудували вже не один будинок, кожен з них має підпірні стінки і дренажні системи, як того вимагають норми. Коли розпочали будівництво біля Кармелюка, 4/2, передбачили у своєму проекті і облаштування підпірної стінки та зливових мереж для того будинку, хоча це мав зробити його забудовник. Так сталося, що в процесі робіт відбувся той зсув, якого й боялися. Зараз ми пришвидшили роботи з облаштування підпірної стінки і повністю завершимо її за два тижні. Перед початком будівництва ми зустрічалися із мешканцями Кармелюка, 4/2, узгодили свої плани. Наш проект пройшов державну експертизу, я гарантую, що він не просто не завдасть шкоди будинку поруч, а й навпаки, зробить його безпечним. Не маю уявлення, як ДАБІ прийняла його у експлуатацію», – пояснив Іван Крутілко.

У Хмельницькій міській раді повідомляють, що ділянка, на якій зводить будинок «Будальянс», не перебуває у комунальній власності, а належить Державній службі зовнішньої розвідки.

Реакція соцмереж

Хмельничани активно коментують цю подію в соцмережах. Мешканці міста кажуть, добре, що не відбулося трагедії і вважають, що забудовника тепер повинні покарати, а мешканцям будинку має бути грошова компенсація. Хмельничани вважають, що жителям будинку слід подавати позов до суду. Також користувачі соцмереж вважають, що після даного випадку потрібно перевірити забудовників на Озерній і на вулиці Зарічанській, щоб попередити у майбутньому такі ситуації.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.