Четвер, 23 Травня, 2024

На Хмельниччині селяни просять закрити цвинтар, який межує з будинками

У селі Старий Кривин, що знаходиться у Нетішинській територіальній громаді функціонує три кладовище. Одне з них селяни хочуть закрити, адже воно дуже близько межує із приватними будинками. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua з посиланням на suspilne.media

Це небезпечно для здоров’я людини

Частина селян, будинки яких межують з місцевим кладовищем вимагають його закриття. Річ у тім, що  будинки розташовані надто близько до могил. Відповідно близьке розташування мають і криниці (50-100 метрів). Зі слів селен, тіла померлих розкладаються і трупні яди стікають до криниць, які розташовані поруч з цвинтарем. Також люди зазначають, що цвинтар переповнений і там залишилося обмаль місць для поховання.

Проте є протилежна думка — інша частина селян навпаки проти закриття кладовища. Адже тут поховані багато родичів і остання воля деяких мешканців — аби їх поховали поруч з померлими рідними, на одному цвинтарі.

Чи не порушують санітарні норми?

Згідно з санітарних норм діючі кладовища мають бути розташовані до житлових будинків на відстані не менше 300 метрів. Крім цього, якщо кладовище стоїть на вищому рівні ніж стоять будинком, то санітарна зона має становити 500 метрів. Якщо селяни не помиляються і відстань від будинків до цвинтаря становить менше 300 метрів, то це дуже небезпечно. Адже грунтові води через кладовище потрапляють до криниць з яких п’ють воду…

Староста села зазначає, що жодне з трьох кладовищ не стояло на балансі селищної ради, тому заборонити поховання адміністрація не мала права. Проте нещодавно село Старий Кривин віднесли до Нетішинської міської територіальної громади, тому незабаром питання будуть піднімати. 

Які ваші думки щодо цього? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.