Субота, 22 Червня, 2024

Чи варто купувати вантажівку в лізинг?

Професія далекобійника нелегка, проте популярна в Україні. Багато організації та фірм, в тому числі, і у місті Хмельницькому, займаються перевезеннями різних вантажів. Крім цього, все більше водіїв планують організувати власний невеликий бізнес. Купити вантажівку в нашій державі не складно. Все що для цього потрібно — гроші. Проте не завжди у водіїв, які працюють на когось, є така сума. Тому як варіант — купити вантажівку в лізинг. Сьогодні ми поговоримо про лізинг. Що це таке? Та чи можливо вантажівку чи сідельний тягач купити в кредит?

Що таке лізинг?

Понад 40 відсотків автівок у нашій державі здаються в лізинг. Це, можливо, нове слово для пересічних громадян, проте вже давно відоме представникам бізнесу. Якщо писати простою мовою, то це щось середнє між орендою та кредитом. Проте для співпраці залучається третє особа. Наприклад, ви бажаєте придбати вантажівку, проте повної суми у вас немає. Є можливість укласти угоду з лізинговою компанією, яка купує автівку у продавця. Далі ви щомісяця сплачуєте фіксовану суму, яка є і орендним платежем, так і кредитним. Тобто ви маєте можливість заробляти гроші та погасити кредит на вигідних умовах.

Переваги та недоліки лізингу

У всьому є свої плюси та мінуси. До переваг лізингу можна віднести наступні пункти:

  • Фінанси. Взяти вантажівку в лізинг набагато дешевше ніж придбати одразу. Ви маєте можливість заробляти гроші на проживання та віддавати за лізинг. Це вигідне партнерство, якщо є хороша клієнтська база.
  • Технічне обслуговування. Якщо машина зламалася, то технічне обслуговування бере на себе лізингова компанія. 
  • Нове авто. В лізинг ви маєте можливість брати лише нову вантажівку, тому комфорт та якість перевезень буде вищою. 
  • Пільги. Для підприємців, які беруть транспорт в лізинг, є хороші податкові пільги.

Що стосується недоліків, то тут варто відзначити:

  • Валютні ризики. Якщо лізингові платежі прив’язані до курсу валют, то це, звичайно, ризик. Адже курс валют в Україні не стабільний.
  • Можливість втратити транспорт. Якщо платіж буде протермінований, тоді ви можете втратити вантажівку. У цьому випадку важливо бути відповідальним платником.
  • Мито. Для вантажівок та спецтехніки існує мито. 

Тепер ви знаєте, що таке лізинг і які він має плюси та мінуси. Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним та пізнавальним. Яка ваша думка — що краще лізинг чи кредит? Чекаємо на ваші коментарі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.