14 березня у обласному центрі повітряна тривога тривала понад 5 годин. Це поки найтриваліше перебування хмельничан у підвалах. Проте чи всі містяни спускалися в укриття (враховуючи, що сирени пролунали серед ночі) невідомо. Сьогодні ми поговоримо про те, що мають робити хмельничани коли чують сигнали сирен. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Повітряна тривога попереджає про небезпеку
Після 24 лютого 2022 року життя українців змінилося кардинально. Сигнали тривоги, вибухи, військова техніка, загальна мобілізація, втрати, нестабільність, тривога… Все це є частиною нашого сьогодення і все чого хочуть жителі України — миру на своїй землі. На Хмельниччині поки що відносно тихо. Наш регіон приймає тисячі переселенців з окупованих територій. Лише обласний центр прийняв понад 20 тисяч людей з сходу, півдня та півночі країни. Проте, як реагують хмельничани коли чують звуки сирени? Чи всі ховаються в укриття та розуміють про небезпеку?
Що робити після того як почули сирени:
- Залишатися вдома. Проте пам’ятайте, що вас має захищати мінімум дві несучих стіни.
- Спуститися в укриття. Якщо у вашому будинку обладнаний підвал чи укриття, то не потрібно нехтувати цим.
- Проінформувати сусідів. Якщо ви мешкаєте у багатоквартирному будинку, тоді можна повідомити сусідів, адже не всі можуть чути сигнали сирени. Особливо вночі.
- Зачинити вікна, штори, ролети.
- Вимкнути світло, газ, воду.
- Не панікувати. Спускатися потрібно у укриття, підвал чи безпечне місце. Все робимо без паніки та зайвих емоцій.
- Теплий одяг. Одягатися потрібно тепло і швидко, адже ми не знаємо чим може закінчитися повітряна тривога. Дай Бог щоб Хмельницький і далі оминали ворожі атаки і наш обласний центр продовжував мирно розвиватися.
- Швидко одягнути дітей. Одяг для малечі має бути зручним і також теплим.
- Їжа. Має бути з собою елементарна їжа на перший час.
- Вода.
Потрібно зазначити, що у місті Хмельницькому встановлені прилади з яких лунають сирени. Проте не у всіх куточках обласного центру чути сигнал про повітряну тривогу. Саме тому після кількох днів війни був розроблений додаток “Повітряна тривога”. ЙфЗастосунок надсилає користувачам сигнал навіть на безвучному режимі. Крім повітряної тривоги можливе інформування про хімічну, техногенну та інші види небезпеки. Також інформацію можна отримати від офіційних сервірів. Наприклад, Хмельницька міська рада створила групи у месенджерах вайбер та телеграмі.
Всі вже втомилися від війни, від тривоги та страху. Проте спеціалісти рекомендують не ігнорувати сигнали сирен та йти в укриття чи якесь інше безпечне місце. Зрозуміло, що сигнали сирени хмельничани чують дедалі частіше, проте не потрібно впадати в паніку.
Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним і ви зробили для себе правильні висновки. Миру на всім та терпіння!