П’ятниця, 14 Червня, 2024

Сфера ІТ: як з’явилася професія SMM-спеціаліста в Хмельницькому

До традиційних професій таких як педагог, медсестра, продавець, водій, швачка, менеджер, психолог, журналіст хмельничани звикли. Такі професії можна здобути у навчальних закладах Хмельницького. Але ринок праці змінюється, так як змінюється потреби населення. На сайтах з пошуку роботи роботодавці шукають: таргетолога, Project Manager, веб-дизайнера, SMM-спеціаліста, копірайтера, контент-менеджера та інших фахівців, які працюють в ІТ-сфері. SMM-спеціаліст — популярна професія, але коли вона з’явилася на ринку праці? Та де і як навчитися азам SMM в Хмельницькому? Сьогодні ми більше поговоримо про цю спеціальність. Деталі читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Робота в соціальних мережах

Соціальні мережі швидко увійшли в нашу буденність. Ми не уявляємо свого життя без Інстаграму та Фейсбука. Тут ми спілкуємося, знайомимося, вирішуємо робочі питання та навіть купуємо різний товар. Соціальні мережі вже давно перестали бути звичайними платформами для дозвілля. Це крутий інструмент для просування бізнесу, але просувати свій продукт у соціальних мережах вміють не всі. Хмельницький малий та середній бізнес вже давно присутній у соціальних мережах. 

SMM-фахівець — це та людина, яка знає всі нюанси інтернет-маркетингу та слідкує за трендами у всесвітній мережі. Такий спеціаліст має володіти основними знаннями дизайну, писати якісні, унікальні тексти та знати інструменти маркетингу. Такі спеціалісти працюють практично у всіх ІТ-компаніях, маркетингових агенціях міста Хмельницького. Також у обласному центрі є багато SMM-агентств, які користуються попитом серед хмельничан. Потрібно зазначити, що деякі SMM-фахівці працюють, як приватні підприємці і мають свою базу клієнтів. Особливо, ця професія стала актуальна після 2020 року коли світ заполонила всесвітня пандемія. Тоді хмельничани зрозуміли, що багато спеціалістів можуть працювати дистанційно. SMM-менеджери саме ті хто може виконувати свою роботу з будь-якої точки планети. Саме тому хмельницькі SMM почали приймати замовлення не лише з Хмельницького, а й Львова, Києва, Одеси, Вінниці та навіть за кордону. 

Де навчитися SMM

Взагалі професія SMM з’явилася не так давно у Хмельницькому. Своєю появою SMM має завдячувати соціальним мережам. Якщо загадати історія, то на початку 2000-х років у домівках хмельничан почав з’являтися перший інтернет. Хмельничани масово почали підключатися до всесвітньої павутини. У 2000-х в Хмельницькому існувало три провайдер:  Relcom, Інфоком,Ukrtelecom. Трішки пізніше почав з’являтися кабельний інтернет. У Хмельницькому кабельний інтернет проводили Мікросистема, Relcom та дві домашні мережі: Інфоком та X-city.

Хмельничани почали шукати не лише необхідну інформацію в інтернеті, а й спілкуватися. Розробники створили перші соціальні мережі. 

У лютому 2004 року на світ з’явилася соціальна мережа Фейсбук. У жовтні 2006 року була запущена російська соціальна мережа Вконтакте. У грудні 2007 року українці почали користуватися вітчизняною соцмережею Connect.ua. У 2010 році почала працювати соціальна мережа Інстаграм. 

З кожним роком соцмережі розвивалися та пропонували своїм користувачам все більше можливостей. Особливо все змінилося у квітні 2012 року коли Фейсбук купив Інстаграм. Тоді ж додаток офіційно з’явився на платформі Android. У грудні 2013 року з’явився в Інстаграмі месенджер – Direct. Але найголовніше — перенесення рекламної бізнес-моделі Фейсбук в Інстаграм. Соціальна мережа починає заробляти на розміщенні реклами. Саме після 2013 року в Україні, а згодом і в Хмельницькому почали з’являтися перші SMM-спеціалісти. Адже Хмельницький бізнес розуміє, що реклама на радіо , телебаченні вже не актуальна. Ці платформи пережитки минулого. Більшість аудиторії сидить у соцмережах. 

Додамо, що SMM-спеціаліст має навчитися всім азам професії за допомогою кілька денних або кілька місячних курсів. Навчання офлайн та онлайн проводили багато ІТ-компаній, агенцій у Хмельницькому. Навчання не безкоштовне, але воно дає свої плоди. На жаль, на базі вищих навчальних закладів Хмельницького курсу SMM немає.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.